UWAGA!

Kolejna dotacja rządowa dla Fundacji Dumni z Elbląga

 Elbląg, Posiadłość w Karczowiskach Górnych, na zakup której Fundacja Dumni z Elbląga otrzymała dotację,
Posiadłość w Karczowiskach Górnych, na zakup której Fundacja Dumni z Elbląga otrzymała dotację, fot. arch. portel

Nowa elbląska fundacja, o której stało się głośno, gdy dostała z Ministerstwa Edukacji i Nauki ponad 2 mln zł na zakup posiadłości 2,6 h w Karczowiskach Górnych, otrzymała kolejną rządową dotację. Jak podaje portal wp.pl jest to ponad 615 tys. zł z rządowego programu Fundusz Młodzieżowy.

Rządowy program Fundusz Młodzieżowy został zaplanowany w perspektywie lat 2022-2033. Środki finansowe przeznaczone na niego to 10 mln zł w roku 2022 r., a następnie co roku 20 mln zł.

- Głównym celem Funduszu Młodzieżowego ma być zwiększenie zaangażowania młodych ludzi i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życiu publicznym. To pierwszy rządowy program poświęcony tylko i wyłącznie wspieraniu oddolnej aktywności młodych ludzi – cytuje Piotra Mazurka, pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej, portal.wp.pl.

Jak podaje wp.pl, wśród beneficjentów Priorytetu 1 tego programu jest również fundacja " Fundacja Dumni z Elbląga", która otrzymała 615,6 tys. zł dotacji.- Prezesem zarządu fundacji jest elbląski przedsiębiorca Kamil Nowak. Prywatnie to licealny kolega Krzysztofa Szczuckiego, szefa Rządowego Centrum Legislacji, kierownika Akademii PiS czytamy na portalu wp.pl.

Przypomnijmy, że to już druga dotacja dla istniejącej zaledwie od kwietnia 2022 roku fundacji. Otrzymała ona z Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania" pieniądze na zakup posiadłości o powierzchni 2,6 hektara z dwoma domami, tarasem, wiatą na trzy auta, garażem, domkiem pszczelarza, stawami oraz lasem w Karczowiskach Górnych. Było to 2 mln zł 186 tys. zł. Tę sprawę opisywaliśmy szczegółowo w tym artykule. .

Przypomnijmy również, że sprawa konkursu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania" została zgłoszona do prokuratury i do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie prawidłowości przydzielonych przez ministra Czarnka dotacji.


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama