UWAGA!

Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia

 Elbląg, Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Od dziś (21 lipca) mają wejść w życie kolejne zmiany w reżimie sanitarnym w naszym kraju związanym z epidemią koronawirusa. Rząd postanowił poluzować część obostrzeń, szczególnie związanych ze sportem i kulturą, o czym informuje portal Onet.pl.

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Zniesiony zostanie obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych. Na targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc. – wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów, o którym pisze portal Onet.pl

Rozporządzenie ma wejść w życie dzisiaj, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia. Co się zmieni? - Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Z projektu rozporządzenia wynika, że rząd podwyższył limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych oraz w halach sportowych. Zdecydował o zniesieniu limitów na basenach. Obniżył także maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na osobę na 2,5 mkw. Podstawową zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust.

W zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia.

Zniesiony ma też być limit naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Widz będzie dalej zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów oraz trzymania dystansu 1,5 metra od innych widzów.

 

Źródło: Onet.pl

 

 

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama