UWAGA!

Miliony euro podzielone

Zarząd województwa zatwierdził podział unijnych pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zwiększył m.in. o 10 mln euro kwotę na służbę zdrowia - informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Na początku lutego przyjęty wczoraj dokument trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jeśli zyska aprobatę, unijne miliony będą dzielone tak, jak zdecydowały władze województwa.
     Ponad miliard euro został podzielony na dwie części. Pierwsza to pieniądze, które zostaną wydane na tzw. projekty kluczowe - nie muszą one brać udziału w konkursie, bo są ważne dla rozwoju województwa. Na ten cel w całym woj. warmińsko-mazurskim pójdzie prawie 400 mln euro. Zarząd zdecydował, że najważniejsze inwestycje to m.in.:
     rozbudowa infrastruktury Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego - 59,5 mln euro
     budowa dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych - 141 mln euro
     termy warmińskie - 14,87 mln euro
     budowa nowej hali Urania w Olsztynie - 10 mln euro.
     Zarząd zwiększył wczoraj z 25 do 35 mln euro pieniądze na konkursy dla szpitali, które będą za nie mogły m.in. kupować potrzebny sprzęt. Nie wiadomo jednak, czy ta propozycja zyska aprobatę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Chodzi o to, że marszałkowie, dzieląc pieniądze, musieli sztywno trzymać się wyznaczonych przez resort ram podziału Regionalnego Programu Operacyjnego. A według tych wytycznych na służbę zdrowia w naszym regionie miało być przeznaczone tylko 25 mln euro. - Będziemy przekonywali ministerstwo, że nasze szpitale potrzebują większego wsparcia. Mam nadzieje, że nasza argumentacja będzie wystarczająca i ministerstwo zatwierdzi ten podział - mówi Protas.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • no i jak zwykle... na zamkniecie "geby" Elblag dostal ochlapy a wies buduje sobie najnowoczesniejsza, najwieksza, najlepsza, naj... naj.. hale sportowa, lotnisko.. marginalizujcie sie dalej...
 • BUAHAHAHAHAHA!!!:) I o to własnie chodzi na tym polega polityka wojewódzka!:) To nasze operatywne miejskie władze jak mrówki starają się o dofinansowanie "powiatowej inkubatorowo wystawienniczo sportowej" hali a Olsztyn na luziku zbuduje sobie własną w całości za kasę UE i to 5 razy wiekszą bo w metropolii wojewódzkiej!!!:) No cóż z takimi władzami i układami w tym województwie zawsze będziemy wiochą!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2007-01-28)
 • Racja, ale cieszmy się, że wszystkie zamiary jakie miał Urząd w Olsztynie nie zostały zrealizowane, bo jakiś Pan, się na to nie zgodził i w dodatku jest z Olsztyna,bo w planie było jeszcze lodowisko i budowa stadionu, hehe a tak mają tylko tę hale... ale i tak to nic nie zmieni, Elbląg jest okradany, dlatego czym prędzej do POMORZA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ijoy_Wielki(2007-02-02)
Reklama

To się czyta

To się komentuje