UWAGA!

Mozilla Firefox - kolejne poprawki

 Elbląg, Mozilla Firefox - kolejne poprawki

Za www.gazeta.pl: Nowe wydania oznaczone są numerami 3.0.13 oraz 3.5.2 (jest to już drugie uaktualnienie udostępnionego niedawno Firefoksa 3.5). "Rekomendujemy, by wszyscy użytkownicy przeglądarki Firefox jak najszybciej pobrali i zainstalowali poprawki" - napisano w komunikacie wydanym przez Mozillę.

W przeglądarce załatano dwa błędy - pierwszy pozwala na uruchomienie w systemie złośliwego kodu (wystarczy, że „napastnik" wyśle do atakowanej przeglądarki odpowiednio zmodyfikowany certyfikat). Druga luka również związana jest z obsługą certyfikatów - pozwala ona na przechwycenie poufnych informacji oraz (teoretycznie) na wprowadzenie do Firefoksa fałszywej aktualizacji.
       Warto dodać, że przedstawiciele Fundacji zachęcają wszystkich użytkowników przeglądarki w wersji 3.x do migracji do wydania 3.5 (3.x na razie wciąż jest uaktualniane - ale z czasem Mozilla zrezygnuje z przygotowywania patchy dla tej wersji).
       Najwygodniejszą metodą zainstalowania poprawek jest skorzystanie z wbudowanego do Firefoksa mechanizmu aktualizacyjnego - wystarczy kliknąć Pomoc -> Sprawdź dostępność aktualizacji.
      
       Źródło: www.gazeta.pl.
      
       *********************
       Wśród Czytelników portElu, a było ich w ostatnich 30 dniach 168 tysięcy, najwięcej jest użytkowników Internet Explorera (46,59%), ale zwolennicy Firefoksa depczą im po piętach - jest ich tylko niecałe trzy procent mniej (43,76%). Daleko w tyle pozostają internauci korzystający z przeglądarek Opery (7,13%), Chrome (1,7%) i Safari (0,51%).
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama