UWAGA!

Perła w koronie Starówki

"W konkursie ogłoszonym przez zarząd miejski w Elblągu na opracownie koncepcji architektoniczno-przestrzennej zespołu ratuszowego na Starym Mieście, II nagrodę otrzymał projekt zespołu reprezentującego spółkę "ATI. Architektura. Technika. Inwestycje" z Warszawy. Pierwszej nagrody nie przyznano" - czytamy w Głosie Elbląga.

(...) "Dwuetapowy konkurs był ogłoszony w marcu br. Wpłynęło nań 8 prac. Spośród nich sąd konkursowy, któremu przewodniczył dr inż. arch. Antonii Taraszkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział "Wybrzeże", wybrał 4 prace - poinformowała "Głos" Teresa Malentynowicz z Wydziału Inwestycji UM, sekretarz organizacyjny konkursu.
     - Byliśmy nieco rozczarowani poziomem prac konkursowych, dlatego nie zdecydowaliśmy się na przyznanie pierwszej nagrody - powiedziała Czesława Piotrowska, członek Zarządu Miejskiego, sędzia konkursowy. - (...) Ratusz funkcjonował w centralnym punkcie Starego Miasta. Nowy ratusz powstanie na pozostałościach fundamentu poprzednika. Chcibyśmy, aby znalazł się tam pałac ślubów, hotel, sala konferencyjna z zapleczem. Ogólnie mówiąc, aby było to miejsce reprezentacyjne".
     
     
     Szerzej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To jakiś koszmar! Czy komisję oceniającą projekty powaliło!? Przecież to bunkier z epoki neosocrealizmu! Nigdy nie byłem stuprocentowym zwolennikiem aktualnej formy odbudowy elbląskiej starówki, ale ten projekt to już totalna pomyłka!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Frustrat(2001-11-14)
Reklama