UWAGA!

Pierwszy odcinek A1 otworzą przed świętami

Odcinek autostrady A1 z Gdańska do Tczewa zostanie otwarty 22 grudnia, na razie przejazd tą drogą będzie bezpłatny - informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Budowa północnego odcinka autostrady A1 rozpoczęła się pod koniec 2005 r. Ten 90-kilometrowy fragment - łączący Gdańsk z Grudziądzem - ma być gotowy w październiku 2008 r. Ale dwie pierwsze sekcje autostrady: Rusocin - Stanisławie (18 km) i Stanisławie - Swarożyn (7 km) są już praktycznie gotowe. To oznacza, że zamiast jechać zatłoczoną i dziurawą drogą krajową nr 1 między Gdańskiem a Tczewem, kierowcy mogliby podróżować autostradą. Ten odcinek autostrady zostanie otwarty 22 grudnia.
     Po oddaniu do użytku odcinka Rusocin - Swarożyn nie będzie stopniowego otwierania kolejnych etapów autostrady A1. Na przejazd z Gdańska do Grudziądza będziemy musieli poczekać do października 2008 r.
     Więcej w „Gazecie Wyborczej Trójmiasto”
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wszystko fajnie ale dla nas było by jeszcze fajniej gdyby przebudowano droge nr 22 z Elbląga do tej autostrady jako drogę expresową! Przecież jak otworzą za rok - dwa to przejście w Mamonowie to tą drogą na Malbork nie da sie już normalnie jechac, większość samochodó będa stanowić ciężarówki, bedą tylko wciąż korki i wypadki!!!
 • to fakt, odcinek do Chruściela, w ramach S22 skomunikowałby Elbląg idealnie z A1.
 • Berlinka jest juz przebudowywana. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  slazacy do kopaln(2007-11-29)
Reklama