UWAGA!

Po kolędzie z paszportem covidowym

 Elbląg, Po kolędzie z paszportem covidowym
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

- Trwa czwarta fala epidemii. W życiu społeczeństwa wiąże się to z rozmaitymi prawnymi ograniczeniami – pisze bp Jacek Jezierski, ordynariusz elbląski, we wskazaniach dotyczących tegorocznej wizyty duszpasterskiej, „kolędy”. - Przyjmujący księdza posiadają prawo upewnić się, czy ich duszpasterz jest zaszczepiony – podkreśla duchowny.

Jak pisze biskup Jezierski, księża mają przychodzić na wizytę duszpasterską na wyraźne uprzednie zaproszenie parafian. Duchowny odwiedzający domy powinien zachowywać przepisy sanitarne jak zachowanie dystansu, maseczka, dezynfekcja rąk. Czas wizyty nie ma przekraczać 15 minut.

- Przyjmujący księdza posiadają prawo upewnić się, czy ich duszpasterz jest zaszczepiony. Dlatego ksiądz powinien posiadać ze sobą paszport covidowy. Wierni mogą odmówić wizyty kolędowej w przypadku niezaszczepienia księdza – pisze ordynariusz diecezji. - Dla tych, którzy nie decydują się na przyjęcie kolędy w domu, można organizować Mszę św. w kościele ze specjalnym błogosławieństwem rodzin - dodaje.

Biskup elbląski wskazuje, że jeśli parafianie czują się zagrożeni zarażeniem, „mają naturalne prawo zrezygnować z kolędy”, z kolei nieprzyjęcie wizyty kolędowej w czasie pandemii „nie może być rozumiane jako zrywanie więzi z parafią oraz jej duszpasterzami”. Dodaje, że po kolędzie nie powinny chodzić wraz z księdzem inne osoby, by nie zwiększać możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Więcej na diecezja.elblag.pl


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama