UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poczekają na darmową stołówkę

"Na elbląskim dworcu kolejowym bezdomni nie znajdą już dla siebie miejsca. Ławki z dworcowej poczekalni zniknęły już ponad pół roku temu" - informuje Dziennik Elbląski.

"Bezdomni zajmowali ławki i traktowali je jak swoją własność - wyjaśnia Elżbieta Dzikiewicz, naczelnik sekcji nieruchomości PKP w Elblągu. - Podróżni mają do dyspozycji wydzielnone stoliki i krzesła w dworcowym bufecie.
     - Bezdomni tu raczej nie wchodzą. Jeśli próbują się rozłożyć w barze, wypraszam ich grzecznie - przyznaje barmanka.
     Hol elbląskiego dworca jest zabudowany sklepikami i małymi barami.
     - Specjalnie wynajmujemy tyle miejsca, żeby nie było kątów dla bezdomnych - wyjaśnia naczelnik Dzikiewicz.
     (...) Bezdomni z Elbląga i okolic mogą znaleźć opiekę w domu prowadzonym przez siostry albertynki lub w noclegowni przy Izbie Wytrzeźwień. W domu przy Nowodworskiej mogą także liczyć na ciepły posiłek".
     
     Szerzej w Dzienniku Elbląskim.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama