UWAGA!

Poradnie razem?

"Konieczność oszczędzania leży u podłoża decyzji władz miasta dotyczącej połączenia w jedną dwóch elbląskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Pracownicy obu placówek są temu przeciwni, choć otrzymali zapewnienie, że zachowane zostaną wszystkie etaty pedagogiczne. Twierdzą mianowicie, że będzie to miało negatywny wpływ na dzieci korzystające z poradni" - czytamy w Głosie Elbląga.

"Do poradni kierowane są dzieci mające trudności w nauce. Przychodzą tu również mali pacjenci ze stwierdzoną nadpobudliwością i agresywne. Zdaniem pedagogów z porad korzysta coraz więcej dzieci z trudnościami w nauce. Po planowanym połączeniu dwóch poradni w jednym budynku pedagodzy nie wyobrażają sobie swojej pracy. W pięciu pomieszczeniach będzie musiało przebywać około 44 osób. To zbyt duże zagęszczenie - mówią. Inne zdanie w tej sprawie ma wiceprezydent Elbląga Marek Gliszczyński, który uważa, że fakt, iż w jednym budynku będzie pracować więcej pracowników, będzie miało wpływ na to, że poradnia będzie czynna dłużej, nawet do późnych godzin wieczornych, a także w soboty. Będzie to z korzyścią dla rodziców, którzy teraz muszą zwalniać się z pracy, aby przyprowadzić do poradni swoje dzieci".
     
     Więcej w Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pan Gliszczyński bardzo chojnie dysponuje pracą innych osób - patrz jego zapowiedź pracy poradni do godzin późnych godzin wieczornych i w soboty. Może niech zacznie od swojego bezpośredniego urzędu i niech Urząd Miejski będzie otwarty w takich samych godzinach. Ponadto proszę spróbować zbadać dziecko testem na inteligencję o godz. 18.00 po 6 lekcjach w szkole - sam bym chyba miał wynik bliski 30 IQ. Taki test to bardzo poważna sprawa - często jego wyniki decydują o całej przyszłości dziecka.
  • Dla mnie te poradnie to ogólna głupota, bo przeszłam jedną z nich, testy są do bani a pedagodzy tam pracujący powinni bardziej zwracać uwagę na predyspozycje dziecka, a nie jaki uzyskał wynik z testu!!!
  • do: I.K. 1. a skąd wiesz, że testy były złe. 2. predyspozycje właśnie powinny wyjśc z testów
  • o rany, ten komentarz, jak on się tu znalazł????? Pisałam go gdzieś indziej :(
Reklama