UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przekop Mierzei: Otwarcie ofert (chyba) w maju

 
Elbląg, (wizualizacja Urząd Morski w Gdyni)
(wizualizacja Urząd Morski w Gdyni)
Reklama

Urząd Morski w Gdyni po raz kolejny przełożył termin otwarcia ofert w przetargu na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Tym razem na 8 maja. Tymczasem, jak informuje „Gazeta Wyborcza”, aż sześć firm zaskarżyło zapisy przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej.

To już czwarty termin otwarcia ofert. Ostatni był wyznaczony na 24 kwietnia, ale decyzją Urzędu Morskiego został przełożony na 8 maja. Do tego czasu Krajowa Izba Odwoławcza powinna zająć się sprawą odwołania, które w sprawie zapisów przetargowych złożyła spółka Doraco, jedna z firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. Jak informuje „Gazeta Wyborcza' do zarzutów podnoszonych w tyn zgłoszeniu dołączyło także pięć innych firm.
       "Spółka Doraco złożyła odwołanie, twierdząc, że czynności zamawiającego naruszają prawo zamówień publicznych, zapisy przetargu i odpowiedzi zamawiającego są „niejednoznaczne, niewyczerpujące i sprzeczne”, nie zawierają „dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń”, pomijają „istotne wymagania i okoliczności”. Według przedstawiciela spółki utrudniają one uczciwą konkurencję oraz naruszają zasadę proporcjonalności i przejrzystości. Spółka zarzuca Urzędowi Morskiemu w Gdyni „zaniechanie udzielenia kompletnych wyjaśnień”, „nieudzielanie odpowiedzi na istotne kwestie”. Krytykuje też zbyt krótki termin na złożenie oferty" - czytamy w "Gazecie Wyborczej Trójmiasto".
       Krajowa Izba Odwoławcza ma zająć się skargą po świętach.
       Tymczasem Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, zapewnia że prace związane z inwestycją idą zgodnie z planem i kanał  przez Mierzeję Wiślaną będzie gotowy do 2022 roku. 
      
       Źródło: Gazeta Wyborcza
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama