UWAGA!

Rehabilitacja z ograniczeniami

„Przed Centrum Rehabilitacji pojawiło się widmo finansowej zapaści” – informuje Dziennik Elbląski.

„Ryszard Werychowski, dyrektor Centrum Rehabilitacji, jest mocno zaniepokojony przyszłością placówki. Ubiegły rok centrum – po raz pierwszy od chwili rozpoczęcia działalności w połowie 1999 roku – zakończyło z zyskiem. Było to możliwe dzięki uczestnictwie w realizacji specjalnych programów, finansowanych przez kasę chorych. W tym roku przed centrum znowu pojawiło się widmo finansowej niepewności. (...)
     W konkursowej ofercie centrum zaproponowało rehabilitację 360 osób po udarze rocznie. Kasa zgadza się na sfinansowanie usprawnienia zaledwie 60 pacjentów”.
     
     Szerzej w Dzienniku Elbląskim.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Centrum Rehabilitacji usytowane w centrum miasta, nowoczesne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych i dobrze wyposażone jest bardzo potrzebne mieszkańcom Elbląga. Organizacje pozarządowe przez wiele lat zabiegały o jego utworzenie, tym bardziej, że przychodnia na Czerwonego Krzyża się sypała i warunki były tam okropne. Prawda jest taka, że reforma służby zdrowia jest spaprana, bo pieniądze wcale nie idą za pacjentem, tylko dzielą je urzędnicy Kasy Chorych. I takie są tego skutki, że kto otrzymał "kasę" z Kasy, to może spać spokojnie i nie przejmować się pacjentem - jaka konkurencja? Nadal liczą się układy i "siła przebicia", a nie to czego potrzebuje pacjent. Za taką reformę - lekką ręką 1o lat więzienia.
Reklama