UWAGA!

Rozformowanie jednostki nie oznacza jej likwidacji

W Dzienniku Elbląskim: Nie jest wykluczone, że 13 Pułk Przeciwlotniczy z Elbląga nie zostanie w całości zlikwidowany. Przypomnijmy, że decyzję o przeniesieniu pułku do Gołdapi i połączeniu z podobną tamtejszą jednostką podjął już Minister Obrony Narodowej.

W poniedziałek (3 sierpnia) do elbląskiego pułku przyjechał dowódca wojsk lądowych generał Waldemar Skrzypczak, który przekonywał żołnierzy, że rozformowanie jednostki nie oznacza jej likwidacji i ma trwać do 2012 roku.
       — Do tego czasu może się wiele zmienić. Mamy na te działania 3 lata. Fuzja obu pułków — tu nie ma jeszcze harmonogramu. Na razie wiadomo, że zgodnie z wolą polityczną połączona jednostka występować będzie pod sztandarem 15 Pułku ( z Gołdapi – przyp red.) — mówił generał Skrzypczak.
       Oprócz rozformowania 13 Pułku Przeciwlotniczego MON planuje także do Jarocina przenieść 14 elbląski Batalion Remontu Lotnisk. MON zmiany te tłumaczy koniecznością koncentracji jednostek o podobnym profilu.
       /źródło: Dziennik Elbląski/
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To są oszczędności wg. polityków PO - najpierw mówi się o likwidacji małych garnizonów, a póżniej likwiduje się jednostkę w garnizonie gdzie jest ich chyba z 7,pozostawiając jednocześnie garnizon w Gołdapi z jedną jednostką, a teraz jeszcze nawet tory kolejowe mają tam położyć z tego powodu. Najpierw kadrze przekazuje się 100 służbowych mieszkań w czerwcu, a w lipcu mówi się o likwidacji jednostki, gdzie w G. nie ma nawet szans na wynajem, nie mówiąc o mieszkaniu służbowym czy pracy dla żony. Celowo piszę o likwidacji a nie przenoszeniu, bo przenosi się coś w całości, a w 15 pplot w G. prace znajdzie garstka ludzi z 13 i tyle. Dla mnie PO stoi teraz na peronie we Włoszczowej i czeka na Intercity do Gołdapi. Polska to naprawdę bogaty kraj.
Reklama