UWAGA!

Specjalny system na polsko-rosyjskiej granicy

 Elbląg, Przejście graniczne w Gronowie obecnie jest zamknięte
Przejście graniczne w Gronowie obecnie jest zamknięte (fot. W-MOSG)

Na granicy polsko-rosyjskiej (z obwodem kaliningradzkim) przybędzie czujników ruchów i kamer. Budowa specjalnego systemu ma się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

O planowanej inwestycji informuje Wirtualna Polska, cytując mjr Mirosławę Aleksandrowicz, rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. To element „Programu Modernizacji dla Straży Granicznej na lata 2022-2025".

- Zakłada on budowę systemu obserwacji pola widzenia tzw. perymetrii wzdłuż całej granicy wschodniej, m.in. na odcinku polsko-rosyjskim – informuje mjr Aleksandrowicz. System ma składać się m.in. z czujników ruchu i kamer, które będą nadzorować warmińsko-mazurscy pogranicznicy.

Ma on wesprzeć system sześciu wież obserwacyjnych, rozmieszczonych od Braniewa po Dubeninki, wsparty przez samochodowe patrole pograniczników wyposażonych m.in. w kamery termowizyjne.

Obecnie polsko-rosyjska granica jest zamknięta dla ruchu turystycznego, przekraczać ją mogą natomiast m.in. Polacy wracający z Rosji do Polski i Rosjanie wracający do obwodu kaliningradzkiego. Czynne są dwa przejścia – w Bezledach i Grzechotkach. Przejścia w Gołdapi i Gronowie od 2020 roku są zamknięte.

 

Więcej w Wirtualnej Polsce.

 

 


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Bezradność polskiej dyplomacji w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego pokazuje, gdzie znaleźliśmy się po sześciu latach rządów PiS. Wyrazem tego jest publiczny apel premiera Mateusza Morawieckiego z trybuny sejmowej, który nieśmiało poprosił władze Turcji o współpracę z Polakami w rozwiązaniu konfliktu, a nie działanie ręka w rękę z Rosją i Białorusią. PiS nie zauważał nieobliczalności Erdogana. Gdy Erdogan /. .. / wtrącił do więzień opozycję i dziennikarzy, polski rząd dalej czynił mu honory, podejmując państwowe delegacje. Gdy Erdogan zagroził, że wypowie lojalność wobec NATO, nabywając rosyjskie baterie przeciwlotnicze S-400,Polska zacieśniła z Ankarą współpracę, kupując od Turków wojskowe drony. Polski rząd nie chciał zauważyć nieobliczalności Erdogana, traktując go latami jak brata-łatę, od którego Europa odwraca się niesłusznie plecami. W tym lustrzanym odbiciu PiS zapewne widział siebie. Gorączkowo nawiązywał sojusze z kolejnymi nacjonalistami, nie patrząc już nawet od pewnego momentu, że otwarcie współpracują z Putinem, jak w przypadku Marine Le Pen, z którą niedawno spotkał się Morawiecki. [polecam całość] PS. Żebyśmy wiedzieli o czym tu mówimy: - Stadion Legii wycelował jupitery w obce statki. .. Hashtagi: #RefugeesWelcome, #FoodNotWalls, #lewica
 • To z czego będzie żyło Braniewo i komiczne wsi Elbląga, jak obi tylko fajki i paliwo przewozili. DO ROBOTY SIĘ W KOŃCU WEZMĄ:))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  33
  Brawo PiS(2021-11-15)
 • Odgrodzić się murem od tego dziadostwa i będzie spokój !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  19
  Zamknąć granice(2021-11-15)
 • @RobertKoliński - Wypuśćcie Krakena z klatki!
 • Tusk to ANTYPOLAK wystarczy go posłuchać czyje reprezentuje interesy. Kongres Liberalno Demokratyczny był finansowany z niemieckich pieniędzy z tego powstała Platforma Obywatelska. Kto rudemu załatwił stanowisko w UE? Takich ludzi należy się wystrzegać i gonić, bo tylko szkodzą naszej pięknej Ojczyźnie!
 • @RobertKoliński - Idź się leczyć na nogi bo na głowę już za późno
 • Moja mama, rocznik 1916 przy urodzona w Mohylewie jak mantre powtarzala "jak najdalej od Ruska"Mieszkajac w Ludzie widziala wywozki na Syberie, dranstwo NKWD, nawet zachowanie prostych Bialorusinow wobec Polakow po prostu wschod ma taki kod genetyczny I to jest nie do wyprostowania. Garbusiarz cyklista lat 74.
 • @RobertKoliński - Zawsze możesz wyjechać do towarzyszy i nie wracać. I jeśli już coś komentujesz to może napisz coś własnymi słowami
 • @Zbyszek1 - Polacy przed wojna byli na tamtych terenach elitą. Na uniwersytetach w Wilnie, czy Lwowie, ze świecą szukać nie-polaków. Policjanci, nauczyciele też Polacy. Urzędnicy - Polacy. A ludy Wschodu nienawidzą elit. My też się do nich zaliczamy i jak się okazuje, musieliśmy elity wymienić. Na Biernych Miernych ale Wiernych. Doradzam obejrzenie filmu Wołyń. Dla zrozumienia tego co wtedy, teraz i w przyszłości się dzieje.
 • @entuzjasta - Mylisz się, Polacy byli tam kolonistami i wyzyskiwaczami, a takich nikt nie lubi. Zwłaszcza, jeśli od początku swojej państwowej kolonizacji zabierają się za wynaradawianie i np. masowe niszczenie cerkwi i kościołów lokalnej ludności (1938). Co wy, o Józefie Ślimaku czy Wozie Drzymały nie słyszeliście, żeby nie wiedzieć takich rzeczy, ignoranty? Takie zaś traktowanie podbitej ludności zawsze kończy się oporem, powstaniem i czasem również zbrodniami. Tak jak to miało miejsce w przypadku m. in. Wołynia właśnie, żyjący mitologią i turbolechickimi legendami rodem z IPN, umiłowani Rodacy; Hashtagi: #historia, #TakBylo, #oligarchia, #wyzysk, #dwor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  14
  historia magistra vitae est(2021-11-15)
 • Brawo PiS. Moim zdaniem gdyby wybuchla wojna Ruscy dawno by zniszczyli polski kraj w pyl za nim amerykanie by tu dotarli; )i z kim tu lepiej trzymac
 • W Polsce niemal pograniczników tylko straż graniczna !
Reklama