UWAGA!

Sygnalizator widmo

„Niezastosowanie się do sygnalizatora świetlnego na przejeździe kolejowym koło Pasłęka było według elbląskiej prokuratury jedną z przyczyn wypadku, w którym zginęła kobieta, kierująca Fiatem 126p. Tymczasem na tym przejeździe nie ma żadnego sygnalizatora świetlnego” – podaje „Dziennik Elblaski”.

„Do wypadku do szło w maju na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Pasłęka. Pociąg pośpieszny relacji Olsztyn-Gdynia GL. Zderzył się z Fiatem 126p, kierowanym przez Bożenę H. Kobieta zginęła na miejscu. Podróżująca z nią córka Monika z wypadku wyszła z licznymi, poważnymi, obrażeniami. (...)Prokuratura uznając Bożenę H. winną spowodowania wypadku oparła się na opinii biegłego z zakresu techniki samochodowej. Jego zdaniem bezpośrednią przyczyną wypadku było „niezachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do znaku stop i wyświetlonego przez sygnalizator sygnału czerwonego”.
     - Nie zamierzam się odwoływać od tej decyzji, bo żonie już nic życia nie zwróci. Ale zastanawiam się, dlaczego jest wzmianka o sygnalizatorze, skoro go nie ma na tym przejeździe – mówi mąż zmarłej Janusz H”.
     Więcej w dzisiejszym „Dzienniku Elbląskim”.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niestety w ogole mnie to nie dziwi. Jesli wina lezy po stronie Panstwa, Miasta czy jakiejs duzej organizacji to winnym automagicznie staje sie osoba poszkodowana - a to okazuje sie, ze czegos niezauwazyla, niedopatrzyla, nie zachowala ostroznosci... SYSTEM ZYJE... :( Bardzo mi przykro tylko z powodu smierci tej Pani. Gleboko wspolczuje Mezowi i Rodzinie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdegustowany(2001-08-14)
 • Jak ja kocham elbląską prokuraturę! Jej zawsze coś przyświeca, nawet jak nie przyświeca to przyświeca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-08-14)
 • Ależ zachwyca, nawet jak nie zachwyca to zachwyca!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdydurke(2001-08-14)
 • Znam przypadek,co prawda sprzed wielu lat,gdy "biegły" stwierdził ,że przyczyną pożaru zabudowań chłopskich było zwarcie instalacji elektrycznej. A w tym najciekawsze , że zabudowania te ,wiele miesięcy przed pożarem ,zostały pozbawione energii elektrycznej przez ZE.
Reklama