UWAGA!

Symbol niezłomności narodu

"Punktualnie o godz. 12.00, pod pomnikiem Odrodzenia na placu Konstytucji w Elblągu, w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, rozpoczęła się wczorajsza uroczystość związana z obchodami Święta Niepodległości" - informuje Głos Elbląga.

"W imieniu władz samorządowych licznie zebranych na placu elblążan powitał Andrzej Kempiński, przewodniczący Rady Miejskiej.
     - Dzień 11 listopada obchodzimy jako rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, symbol trwałości i niezłomności narodu, jego wiary w odbudowę niezawisłej państwowości, która to wiara przetrwała 146 lat niewoli i nie wygasła nawet w najtragiczniejszych chwilach dla narodu polskiego (...) - powiedział.
     Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli pod pomnikiem przedstawiciele władz miejskich z prezydentem Henrykiem Słoniną na czele, partii politycznych, organizacji społecznych, kombatanckich i młodzieżowych, wojska, policji i straży pożarnej, szkół i zakładów pracy".
     
     Więcej o obchodzonym w niedzielę Święcie Niepodległości w Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dobrze , że chociaż władze uczestniczyły w obchodach. Żałosnym jest natomiast, że tak duży odsetek ludzi nie wie z czym się te święto kojarzy. Oj edukacja to u nas kuleje... i my pretendujemy z takimi cywilizacyjnymi analfabetami do UE. Wstyd!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bazakuma(2001-11-12)
 • zniknelo kilka postow (o zbiorce na pozegnalna koperte dla sloniny), a fe redakcja czyzby prosloninowa cenzura, no tak te posty byly tendencyjne, czego sie boicie przeciez slonina przebywa na nasiadowie euroregionu na lotwie (ale ormo czuwa nie) p.s. chyba ze to byly pomowienia, a nie spontaniczna zrzuta mieszkancow tego biedniejacego miasta na pozegnalne prezenty dla rzadzocych nim wlodarzy majace na celu zaspokojenie ich biezacych (rozpasanych) potrzeb
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepodszywacz(2001-11-12)
Reklama