UWAGA!

Urząd pracy szansą dla firmy

„W elbląskiej Renomie od września podejmie pracę 50 osób. Natomiast w przyszłym roku zatrudnienie wzrośnie do 100, zapowiadają władze miejskie” – dowiadujemy się z dzisiejszego „Dziennika Elbląskiego”.

Drugi przetarg na zakup majątku znajdującej się w upadłości Spółdzielni Przemysłu Skórzanego Renoma, podobnie jak pierwszy, nie został przeprowadzony. Powodem był brak chętnych na zakup majątku firmy. W tej sytuacji władze miejskie Elbląga zwrócą się do syndyka Renomy z inną propozycją.
     - Chodzi o przekazanie Renomy Krajowemu Urzędowi Pracy, który utworzyłby spółkę i wznowił produkcję – wyjaśnia Artur Zieliński, rzecznik prezydenta Elbląga. – Renoma ma długi wobec urzędu pracy, zostałby one spłacone dzięki przekazaniu urzędowi majątku firmy.
     Jak zapewniają władze Elbląga, prezes Krajowego Urzędu Pracy Grażyna Zielińska jest zainteresowana tym projektem. (...)
     Prezydent Elbląga prowadził już rozmowy w sprawie ponownego uruchomienia produkcji w Renomie. Są już także przedsiębiorcy zainteresowani kupnem wyrobów firmy. (...)
     - W Renomie może znaleźć pracę maksymalnie 150 osób – mówi Artur Zieliński. – Jeśli rozmowy zakończą się powodzeniem, od września zatrudnienie podejmie 50 elbląskich bezrobotnych, a od przyszłego roku zatrudnienie wzrośnie do 100”.
     Szerzej w „Dzienniku Elbląskim”.
     
     Zobacz także „Kto weźmie Renomę?”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama