UWAGA!

W Pasłęku pracy coraz mniej

„Z pasłęckiego rynku znikają dwaj kolejni pracodawcy. Powiększy to i tak duże bezrobocie w mieście i gminie” – czytamy w Głosie Elbląga.

„Przez kilka lat w Pasłęku funkcjonowała firma Turboserwice, zatrudniająca ponad 200 osób. Wykonywała elementy do turbin i świadczyła usługi, konkurując z podobną spółką wyłonioną z ABB Zamech. (...)
     - Kilka dni temu przyszło do mnie kilku byłych pracowników Turboservice prosząc o interwencję – mówi Mirosław Kozłowski, przewodniczący ZR „Solidarność” w Elblągu. – Okazuje się, że nie dostali wynagrodzenia, a firma zniknęła. (...)
     Ponad 100 miejsc pracy ubyło w zakładzie odlewniczym Bumar w Pasłęku. W połowie (ubiegłego – portEl) roku, akceptując program naprawczy, związek zawodowy przystał na redukcję 30 miejsc pracy. Ale ten kompromis nie przyniósł oczekiwanego efektu; od początku tego miesiąca w zakładzie jest syndyk. Przygotowuje zwolnienia dla ponad 70 pracowników. (...) Na 31 grudnia 2001 roku bezrobocie w mieście i gminie Pasłęk wynosiło 2962 osoby, przekraczając znacznie 30 proc”.
     
     Szerzej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama