UWAGA!

Walczmy razem o miliard euro

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego ogłasza mobilizację do walki o korzystny dla Warmii i Mazur podział unijnych euro między regiony. - Rząd się waha, czy wybrać najlepszy dla naszego regionu sposób podziału. Piszcie listy, walczcie z nami o miliard euro - apeluje Andrzej Ryński. Informuje o tym „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Akcję lobbingową za najlepszym dla naszego regionu sposobem podziału pieniędzy z UE na lata 2007-2013 Ryński ogłosił w czwartek rano. Prosi mieszkańców o wsparcie i wysyłanie listów za tzw. wariantem pierwszym, dzięki któremu na Warmię i Mazury trafiłoby 1037 mln euro. - Po tym, jak Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zarekomendowało ministrom, by zatwierdzili wariant pierwszy, znów zaczęły protestować bogate i dobrze zaludnione województwa: śląskie i małopolskie. To przez te protesty rząd przesunął podjęcie decyzji. Musimy przekonać ministrów i premiera, że wariant pierwszy jest najlepszy, bo daje nam historyczną szansę dogonienia reszty kraju - mówi Ryński.
     Rząd ma do wyboru trzy sposobu podziału unijnego tortu na inwestycje w regionach. Dla nas jest korzystny pierwszy, uwzględniający stopę bezrobocia. Pozostałe dwa opierają się na osiąganym w regionach PKB, a nasz region dostaje o wiele mniej pieniędzy - 781,7 mln euro lub tylko 657 mln euro. Właśnie za tymi ostatnimi wariantami są duże i rozwinięte regiony.
     Gdzie lobować?
     Listy: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, 00-583 Warszawa, al. Ujazdowskie 1/3;
     faks 022 625 26 37;
     e-mail: cirinfo@kprm.gov.pl
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mam nadzieję że część tych pieniędzy trafi do Elbląga :)
 • lepiej niech czereśnie zakupią za te pieniądze (nas nie stać na inwestycje) (w polsce)
 • A po co tobie czereśnie? lepiej niech pieniądze pójdą na drogi i infrastrukturę wokół Elbląga :)
 • Niech najpierw Ryński sprawiedliwie dzieli pieniądze, które już mamy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2006-07-07)
 • francuz trudno mieszać wodę z olejem, ale ci powiem żadnych pieniedzy nie powinno się zbierać, to niie jakiieś nastawienie polityczne, po prostu nas nie stać, więc rzucę miliard pod nogi jesli chcesz
 • jarek to płać za pomysły, a jeśli chodzi o wodę, to jest taka sama tylko droższa
 • Jestem ciekaw ile z tego Elbląg dostanie. Pewnie jak zawsze nas wykiwaja i wszystko pojdzie do Olsztyna... Jesli tak to ma wygladac to ja podziekuje... Francuz ma racje.
 • A teraz niech mi ktos powie, co by bylo gdyby bylibysmy w pomorskim. Zanim jakas kas do nas skapnelaby to kase przezarloby 3miasto-ponad 800 tysiecy ludzi, poziej musielibysmy dzielic sie ze Slupskiem 99 tys ludzi, Tczewem, Malborkirm i Kwidzynem. A tak zabierze nam Olsztynkowo 170 tysiecy ludzi, a my bedziemy musili sie dzielic z Ełkiem, Iławą...i....? Cos na nam pewno skapnie.
 • ...skapnie...skapnie to moze cos nam z nosa na jesien...juz to widze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  steryd(2006-07-07)
 • Elbląg z tego nie dostanie NIC. Cały szmal pójdzie na historie wymyślone przez olsztyniaków i służącym olsztyniakom. Vide linia kolejowa Elbląg-Tolkmicko-Braniewo. Nadeszła fala upałów. Ludzi cała masa w Kadynach na plaży. I czym tam jadą jak myślicie? Nie, nie pociągiem, który jest najbardziej proekologicznym środkiem transportu. Tylko własnymi samochodami, lub autobusami wydzielającymi tumany spalin. Przecież do pociągu trzeba by coś dołożyć, a tak problem z głowy. Będzie forsa na debilne pomysły ośrodka władzy. W niedalekiej przyszłości proszę Was wszystkich o sprawdzenie na stronach internetowych, co się dzieje z tą kasą. I wtedy może ktoś zrozumie, że Elblągowi nie po drodze razem z Olsztynem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziadek (ten prawdziwy)(2006-07-07)
 • To że Elblagowi nie po drodze z Olsztynem wie juz male dziecko,co z tego,jeżeli "nasi"eseldowcy uparcie chca przy nim być,jezeli zaglosujemy na Slonine,to niestety zostaniemy w tym szambie,to smutne,ale prawdziwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alfik45(2006-07-07)
 • Walczmy o miliard dla olsztyna,my dostaniemy z tego figę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alfik45(2006-07-07)
Reklama