UWAGA!

Drogie parkowanie

 Elbląg, Drogie parkowanie
Fot. Straż Miejska w Elblągu

Mieszkańców nie odstraszają wysokie kary grożące za zajmowanie miejsc postojowych przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością.

Warto przypomnieć, że obecnie mandat za to wykroczenie wynosi 800zł.

Strażnicy w ostatnim czasie ukarali dwie osoby. 24-letniego mężczyznę, który nie posiadał karty oraz 66-letnią kobietę, która posługiwała się nieważną kartą parkingową. W tym przypadku mandat wynosi 1,2 tys. zł.

Zdarza się również, że mieszkańcy posiadający kartę parkingową, mając pełne uprawnienia do zajmowania miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, nie wykładają tej karty.

Należy pamiętać, aby każdorazowo kartę parkingową umieścić za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu, aby uniknąć poważnych konsekwencji.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • czyli jak ktoś ma nieważną kartę to mandat jest większy?
 • Gdyż Polska to kraj cwaniaków. Cwaniaki u władzy i cwaniaki pod strzechą. Tylko przyrodzie zawdzięczamy, że To jeszcze istnieje.
 • Na Traugutta na przeciw żabki tak parkują że czasem nie da się przyjechać wózkiem. Może panowie i panie strażnicy by zrobili z tym w końcu porządek!!! To samo przy księgarni na robu królewieckiej i powstańców - 100m od strażnicy. Dlaczego nie widzicie łamania prawa pod waszymi oczami. Dla jasności dam wam foto z Google maps. Karać KARAĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  13
  Do roboty mili państwo(2023-02-03)
 • To skanowane i przerabiane w fotoszopie karty cwaniaków już nie działają? Jak oni sobie poradzą, zgroza!
 • Wy się chwalicie że ukaraliście 2 osoby tymczasem powinniście wystawiać kilkadziesiąt mandatów dziennie. Ten mały sklepik na polanie między CRW a jednostką też powinniście skontrolować czym oni palą. Codziennie rano aż siwo w okolicy
 • @Bezprawie + - Prezes (ten w różnych butach) przecież pozwolił palić wszystkim prócz opon. Do Warszawy więc z pretensją. Palą zgodnie z moralnym prawem PIS.
 • dokładnie, wystawili dwa mandaty, za parkowanie co prawda nie zgodne z prawem, ale bezpieczne, a codziennie mijają auta zaparkowane przed, a dzisiaj nawet na przejściu dla pieszych przy UM i nikomu to nie przeszkadza, nikt mandatów nie wystawia, a jest to przejście z tzw. Agatą czyli jedno z najbliższych koło szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  okoniowaty(2023-02-03)
 • A gdzie kontrole parkingu dla niepelnosprawnych przy szpitalu wjewodzkim tam to dopiro sie dzieje, a moze to nie ich rejon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  inwalida(2023-02-03)
 • Z tą nieważną kartą coś śmierdzi. Po pierwsze uprawnienia w czasie zagrożenia epidemii obowiązują 60 dni od ogłoszenia jej zakończenia a jeszcze takowej nie ogłosili. Cuchnie mi to wymuszeniem mandatu na nieświadomej osobie. Czy moglibyście sprawdzić co tam się wydarzyło ?
 • Sprawdziliśmy za Ciebie mąciwodo. Stan epidemii odwołano 13.05.2022 dotarło.
 • Bzdury klepiesz półgłówku. To przedłuża każde uprawnienia osób niepełnosprawnych bez konieczności ich odnawiania. "Stan zagrożenia epidemicznego COVID-19 przedłużony do 31 marca 2023 r. W Dzienniku Ustaw 23 grudnia 2022 r. opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U.z 2022 r. poz.2736). Wydłuża ono stan zagrożenia epidemicznego do 31 marca 2023 r. "
 • Zamiast krytykować poczytaj sobie Hashtagi: #Tom
Reklama