UWAGA!

Kierowcy na cenzurowanym po zgłoszeniach mieszkańców

 Elbląg, Kierowcy na cenzurowanym po zgłoszeniach mieszkańców
Fot. KMP w Elblągu

Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców.

Funkcjonariusze reagując na zgłoszenia mieszkańców (między innymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), kontrolowali prawidłowe parkowanie na terenie Elbląga. Do najczęstszych błędów kierowców należy zaliczyć postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania.

- Szczególną uwagę zwracano na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. Apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musiał skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pouczali, ale także zdarzało się, że wystawiali mandaty. To kara dla tych, którzy ewidentnie lekceważyli bezpieczeństwo na ulicach.

Policjanci przypominają, że do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku braku widoczności i źle zaparkowanych pojazdów. Należy pamiętać, że zderzenie z jadącym samochodem nie daje pieszym wielkich szans na przeżycie.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdaje się, że to leży w zakresie ich obowiązków i powinno tego pilnować na codzień nie czekając na zgłoszenia. Czy reagują w przypadku trawników rozjechanych przez parkujące pojazdy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  3
  EEEtam(2021-04-30)
 • Poważna akcja i konkretny artykuł. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Żenada(2021-04-30)
 • Czyli zrobili za co im płacimy i jeszcze się tym chwalą. Mają tupet. Może by tak jeszcze panowie zaczęli karać rowerzystów notorycznie przejeżdżających po pasach dla pieszych. Grunwaldzka przejście koło hali Elzam.
 • A jak parkują na ZATORZU TRAWNIKI ZAJEŻDŻONE NA TRWNIKACH STOI WODA JEDNA KAŁUŻA BŁOTA. POD OKNAMI PARKUJĄ I NA ŁUKACH DROGI DOJAZDOWEJ POD WIEZOWCE JEDEN BAJZEL. A kiedy do nas przyjedziecie na Zatorze na pewno jak się obrobią i zbiją kasę, a u nas są bogaci tu można szarpnąć grosza
 • Elg a za co Ty im płacisz??? Dobroczyńca się znalazł. .. .Jeśli CI chodzi o podatki to oni też je płacą także zbytnio się tym nie wywyższaj. .. .Masz tupet. .
 • Szkoda, że nie było kontroli w Parku Modrzewia, gdzie trawnik przy wejściu od ul. Mazurskiej jest zdewastowany i rozjeżdżony przez parkujące tam auta. Szczególnie w weekendy wygląda to jak giełda samochodowa. Do tego przyjeżdżający wysiadając z samochodów, zamiast iść po ścieżce, walą na wprost przez trawnik, głównie po to, żeby czworonogie pupile mogły się jak najszybciej wypróżnić. .. Bez sprzątania po psach, bo po co, przecież płacę podatki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  NiePolaczek(2021-04-30)
 • Najpierw zabuduja kazdy kawałek miasta, zlikwiduja miejsca parkingowe a potem beda wlepiac mandaty. .. .typowa bezmyslnosc za ktora placa kierowcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  Jerzy Lebioda(2021-04-30)
 • a mnie to lotto. ..
 • "Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. ". Zzzdanie/wypowiedź charakteryzującą typowego pustaka, nie potrafiącego mówic poprawnie po polsku. Pasłęk vibe, hands down. Winno byc na przykład : "Pojazdom, które utrudniały przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła". Nie dziękuj, bo duma dla ciebie nie pozwala.
 • @Agrokultura - Większych problemów w życiu nie masz? Z tym "vibe"to wyskoczyłeś jak Filip z konopii. Chciałeś być oryginalny, a wyszedłeś na buraka nie znającego znaczenia słów których używa
 • @Agrokultura - Ciężko się żyje z takimi kompleksami?
 • i tak powinno być codziennie. nie czekać na zgłoszenia mieszkańców tylko ... karać, nie nagradzać. Hashtagi: #paniE.L.
Reklama