UWAGA!

Lampki i odblaski dla elbląskich rowerzystów 

 Elbląg, Lampki i odblaski dla elbląskich rowerzystów 
Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Ponad czterdzieści zestawów lampek rowerowych oraz opasek odblaskowych rozdali dziś rano elbląskim rowerzystom pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM oraz radny Marek Kamm.

Od godz. 6 do godz. 7.30 na skrzyżowaniu ulic Nowowiejska/12 Lutego/Teatralna trwała akcja „Jestem widoczny”, podczas której rozpowszechniano i przypominano o posiadaniu akcesoriów odblaskowych tym rowerzystom, którzy ich nie mieli.

Akcja realizowana w ramach programu „Bezpieczny Elbląg” miała na celu przypomnieć rowerzystom o obowiązkowym oświetleniu, które jest niezbędne w warunkach coraz krótszego dnia oraz zmiennej pogody, i które zapewnia widoczność rowerzysty dla innych kierujących pojazdami na drogach rowerowych, chodnikach i ulicach.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale szopka.
 • Akcja bardzo dobra-biorąc pod uwagę to jak bardzo dobrze(nie)widoczni są rowerzyści. Tylko rozdawać to imiennie a za brak przy kontroli po zmierzchu 5000 tyś kary wg. nowego taryfikatora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Trocin(2021-12-16)
 • Nie którzy rowerzyści majom pozakładane oświetlenie przednie tak mocne jest te światło że oślepiaiom nadierzdzaionce z przeciwka samochody zwłaszcza gdy światło pulsuje i jest za wysoko ustawione
 • Co za durny ostatni komentarz. A samochody to mają słabsze światła od rowerowych i nie oślepiają rowerzystów? Panie kolego, samochody nie są ważniejsze od rowerów w ruchu drogowym.
 • Nie chodzi mi że samochody są warzniejsze od rowerów tylko tyle że rowerzyści mają tak mocne światła pozakladane z pszodu i w dodatku jeszcze pulsuionce skierowane w gurę że oslepiaiom jadoncyh z na pszeciwka uczestników ruhu a samohud nie oslepia rowerzysty bo na pszeglondzie światła som sprawdzane
 • @kkkkkk1 - Panie kolego hodzi mi o to że niektórzy rowerzyści maiom światła ustawione za wysoko i w dodatku jeszcze mu mryga to i oślepia innyh nadierzdzaioncyh z na pszeciwka
 • Pisała madka co ma horom curke no dej mnie tesz
Reklama