UWAGA!

Listopadowe kontrole palenisk

 Elbląg, Listopadowe kontrole palenisk

Wzorem lat ubiegłych w okresie jesienno-zimowym Straż Miejska w Elblągu zwraca szczególną uwagę na spalanie nieczystości w przydomowych piecach, na terenach firm prywatnych i wszędzie tam, gdzie istnieje podejrzenie spalania odpadów.

Tylko w listopadzie tego roku strażnicy przeprowadzili 120 kontroli pod kątem spalania odpadów, wystawiono 20 mandatów karnych oraz zastosowano 4 pouczenia.

Prawie 100 z tych kontroli było przeprowadzonych z inicjatywy strażników. Pozostałe interwencje zgłaszają mieszkańcy widząc czarny, gęsty dym wydobywający się z komina, który zazwyczaj jest gryzący i duszący w gardło.

Kontrole wykazały, że najczęściej używanym, a niedozwolonym do palenia była płyta meblowa. W jednym przypadku strażnicy ujawnili spalanie zużytego oleju silnikowego.

Apelujemy, aby nie używać, jako opału niedozwolonych materiałów, gdyż jest to wykroczenie i podlega karze grzywny z art. 191 ustawy o odpadach.

Straż miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chciałbym zapytać gdzie mieszkańcy gminy mogą zgłaszać śmierdzieli, którzy palą odpadami że stolarni? W poprzednich latach Pan Tucholski wójt gminy Elbląg nie reagował na zgłoszenia. , że w tym sezonie będzie podobnie bo wybory tuż tuż a nie można podpadać większości mieszkańców gminy. Tak, tak większości. W mojej wsi większość pali byle czym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Niedlaglupoty(2021-12-01)
 • 1000 ton składowiska tworzyw sztucznych poszło ostatnio z kłębami czarnego dymu i jakoś Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oświadczył, że nie wykrył żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia więc w czym problem. Paranoja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Zamordyzm(2021-12-01)
 • Chciałem donieść że na Berylowej spalono kilkanaście ton plastiku.
 • Niech jeszcze podniosom ceny węgla czy drewna to wtedy napewno nikt nie będzie palił śmjećmj
 • zgłaszam straży miejskiej największych trucicieli czyli komin EPECu i komin Elektrociepłowni. Sadza aż w oczy gryzie i co teraz z tym zrobicie bo myślę że ze strachu przed urzędem miasta - nic
 • wieczorami na Górnośląskiej i Traugutta idioci palą śmieci
 • Dzwonię, gdy z komina widzę czarny dym, a Staż Wiejska każdorazowo zbywa telefony tłumacząc, że ktoś dopiero co rozpalił w piecu i ma prawo być czarna chmura. I nikt im nic nie zrobi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławek Desperski(2021-12-02)
 • Powinna powstać jakaś strona albo na portelu w komentarzach pisać gdzie ludzie trują ludzi. Traugutta 41.Tam jest armagedon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Kinububygfez(2021-12-02)
 • Szkoda mi tych ludzi których nie stać na ogrzewanie ale to nie powód by mordowali sąsiadów !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  System(2021-12-02)
 • Straż miejska to porażka w tym mieście. Kilka razy dziennie wyjeżdżają z zacisza w krolewiecką. Tam koło księgarni zawsze stoją zle zaparkowane auta a nigdy nie widziałem żeby kogoś sholowali. Nawet koło swojej siedziby nie potrafią porządku zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Taka sytuacja(2021-12-02)
 • Jakoś nic nie słychac o akcjach z dronem, czyżby się popsuł, czy po raz kolejny pieniądze wyrzucone w błoto, może ktoś z redakcji zadaĺ pytanie do odpowiedzialnych za zakup drogiej zabawki za pieniądze podatnika. Bo przy kupnie taki był pijar co niektórych panów emerytów na posadach.
Reklama