UWAGA!

Mieli w plecaku ponad 8 kg amfetaminy

 Elbląg, Amfetamina znaleziona w plecaku i marihuana znaleziona w jednym z mieszkań
Amfetamina znaleziona w plecaku i marihuana znaleziona w jednym z mieszkań (fot. KWP Olsztyn)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na jednym z dużych parkingów niedaleko Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn, między którymi miało dojść do wymiany narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 8 kg amfetaminy oraz ponad kilogram marihuany, a także 71 tys. zł w gotówce. Auta 39-latka i 53-latka trafiły na policyjny parking, a obaj mężczyźni decyzją sądu - do aresztu. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze uzyskali informację o zbliżającej się transakcji narkotykowej. Do przekazania narkotyków i odebrania gotówki miało dojść na jednym z dużych parkingów niedaleko Elbląga. Właśnie tam w sobotę (23 kwietnia) około południa w ręce policji wpadło dwóch mężczyzn: 53-latek z powiatu bartoszyckiego oraz 39-latek z Gdańska.

Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy podczas nielegalnej transakcji oraz zatrzymaniem. Nie stawiali oporu. Podczas działań policjanci przy zatrzymanych zabezpieczyli plecak, w którym znaleźli ponad 8 kg amfetaminy. Przeszukanie mieszkania 56-latka zakończyło się znalezieniem również ponad 1 kg suszu roślinnego, który po sprawdzeniu testerem okazał się marihuaną oraz ponad 0,5 kg amfetaminy i broń gazową. W trakcie prowadzonych czynności policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli również 71 tys. zł. w gotówce znalezione przy zatrzymanych oraz 2 auta – audi Q5 i opla vivaro. Czynności wykonywane przez policjantów nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Obaj zatrzymani decyzją sądu trafili do aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

red. na podst. informacji KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama