UWAGA!

Na liczniku 170 km/h i alkohol w organizmie

 Elbląg, Na liczniku 170 km/h i alkohol w organizmie
fot. KMP w Elblągu

Na liczniku miał 170 km/h a w organizmie alkohol. 21-latek swoją głupotę tłumaczył "błędem młodości"

Policjanci z Grupy SPEED podczas służby w powiecie elbląskim zatrzymali 21-latka, który na trasie S7 pędził 169 km/h. Nie było to jego jedyne przewinienie. Badanie wykazało, że w jego organizmie krążył alkohol. Kierowca, poza utrata prawa jazdy został ukarany mandatem, a na jego konto trafiły punkty karne. Pamiętajmy, że taką lekkomyślnością narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Nadmierna prędkość i alkohol w organizmie kierowcy – to najczęstsze przyczyny najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Połączenie tych dwóch czynników w jednym kierowcy to gotowy przepis tragedię. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy świadomie zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowy.

Policjanci z Grupy SPEED, których zadaniem jest wyciąganie konsekwencji wobec bezmyślnych piratów drogowych, podczas służby w powiecie elbląskim zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który na trasie S7 pędził z prędkością 169 km/h.

Ten młody mężczyzna stworzył zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu. Jego brawurowa jazda miała również inny wymiar. Jak się okazało w trakcie kontroli, kierował pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila w jego organizmie. Po zatrzymaniu powiedział policjantom, że to “błędy młodości”. Za te “błędy” stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto trafiło 8 punktów karnych.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama