UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • proszę namierzyć aktywne podczas rozmowy telefony w tym rejonie o tej godzinie, trochę grzebania i sprawa załatwiona.
  • @ghjkl - Za dużo filmów oglądasz, zdecydowanie :D tylko w CSI: Miami są takie możliwości :D A tak, nr telefonu pewnie na słupa w Polsce albo za granicą, nie do namierzenia prawdziwy dzwoniący, to raz. Dwa, lokalizacja po BTS to nie taka łatwa sprawa i przede wszystkim nie tak dokładna jak w filmach. Trzy oszust, który dzwonił do babci wcale nie musiał być w pobliżu, mógł być 100,200,a może i 500 km stąd, a tutaj tylko jakiś pomagier odebrał łup.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Ploterek(2022-03-25)
  • @Ploterek - Nie opiniotwórco to realne możliwości Policji nie CSI. Tylko sprawa czy to włamania czy kradzieży babci, do tego nie tworzy się grup operacyjnych. Rutynowo do wyczerpania działań i niewykrycia sprawcy a taka publikacja to tylko wrzutka prasowa bez znaczenia. Chcesz nam wmówić, że to przestępstwo doskonałe ? Lokalizacja BTS to jest narzędzie, skuteczne narzędzie czy byłem tu czy tam z komórką w kieszeni, gdzie odnotowano ruchy w logowaniach ale używane w grubych tematach, poszukiwaniach zwłok itd. Wyłączony telefon również można namierzyć. Oczywiście jest to tak spięte, że Odbiorca pieniędzy złapany idzie siedzieć a nawet nie wie kogo ma wsypać. Przecież były takie przypadki, lewe zatrudnienia naiwniaków na pracę niby to kuriera doręczyciela.
  • @ghjkl - Nie wiem czy to przyniesie efekty ale nie znam się. Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że numer z którego ktoś do ciebie dzwoni potrafi nie zapisać się w pamięci telefonu, wyświetla się gdy łączy rozmowę ale nie zapisuje się. Raz zdarzyło mi się tak gdy dzwonił do mnie policjant z prywatnego i jest to zrozumiałe a kolejny raz gdy zrezygnowałam z wzięcia udziału w testowaniu kont bankowych. Zadzwonił wtedy do mnie gość z TestoPro z innego niż w umowie telefonu i zaczął mnie przekonywać a miał w tym widać doświadczenie. Nie zgodziłam się ponieważ to wszystko mocno śmierdzi oszustwem, po zakończeniu rozmowy jego telefon znikł.
Reklama