UWAGA!

Oszustwa poprzez wyłudzenie kodu 

 Elbląg, Oszustwa poprzez wyłudzenie kodu 

Pewna kobieta, która sprzedawała wózek dziecięcy na jednym z portali ogłoszeniowych została oszukana. W konsekwencji z jej konta bankowego oszust wypłacił ponad 9 tysięcy złotych. Jak to się stało?

Elblążanka wystawiła do sprzedaży na ogólnopolskim portalu ogłoszeniowym wózek dziecięcy. Z kobietą skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem. Przesłała jej także link do formularza po wypełnieniu, którego na jej konto miały zostać automatycznie przelane pieniądze. Kobieta w formularzu podała zgodnie z żądaniem swój numer konta, ale i dane z karty płatniczej oraz kod CVV.

Za pomocą tych danych oszust uzyskał dostęp do jej konta bankowego i chwilę później wypłacił kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Sprawa trafiła na policję. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina aby chronić swoje dane do logowania za pomocą serwisów bankowych oraz wszelkie dane zastrzeżone takie jak kody czy znajdujące się na kartach płatniczych numery. Nie podawajmy ich bo narażamy się na utratę posiadanych pieniędzy.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A tyle się mówi o tego typu oszustwach, o fałszywych policjantach itd. .. .Widać ciągle za mało, albo są osoby do których te informacje porostu nie docierają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anonimek1(2021-11-17)
 • Sprawy takie trafiają na policję, a potem co się z tym dzieje ? Po pół roku zostają umarzane z powodu nie wykrycia sprawcy, czy jak ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2021-11-17)
 • mnie oszustka oszukała na8tys zł udajac pielegniarke przekazujac mnie 100zł a ma banknot 200zł niepotrzebnie wyjałenm saszetke i moment mojej nie uwagi saszetka zgineła wraz z złodziejka udajaca pieklewgniarke z osrodka przych NIE WOLNO WPUSZCZAC DO MIESZKANIA OSÓB NIE ZNANYCH I NIE POSIADAJACYCH IDENTYFIKATORA, DOMOFON NIE ZAWSZE SPEŁNIA SWĄ ROLE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ŁATWOWIERNY(2021-11-24)
Reklama