UWAGA!

Papierosy bez akcyzy oraz 27 litrów spirytusu 

 Elbląg, Papierosy bez akcyzy oraz 27 litrów spirytusu 

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 60-latkę, która miała sprzedawać papierosy oraz alkohol bez znaków akcyzowych. W mieszkaniu kobiety policjanci zabezpieczyli między innymi prawie 2 tysiące paczek papierosów.

Między innymi, ponieważ z informacji jakie mieli funkcjonariusze kobieta miała „handlować” wyrobami tytoniowymi oraz alkoholem. Ten ostatni zabezpieczono w mieszkaniu kobiety w ilości 54 butelek spirytusu również bez polskich znaków akcyzy. Co więcej podrobione naklejki na butelkach miały oznaczoną różną pojemność. Co za tym idzie, na półlitrowej butelce była etykieta że zawiera ona litr spirytusu. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli ponad 3 kg krajanki tytoniowej oraz wspomniane już 1859 paczek papierosów.

Kobieta usłyszała zarzuty z artykułu 91 Kodeksu Karnego Skarbowego. Oprócz grzywny może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego towaru.
      

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Poważna akcja emblonskich funkcjonariuszy !!! Wielki przestępca ujęty … skarb państwa stracił pewnie z 10 milionów na akcyzie …
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  Poważny temat(2021-12-10)
 • Panie spirt na święta rodzina przyjeżdża
 • za kilka fajek i butelek akcja że ho ho ale tych co kupili ziemie za 600 tyś a sprzedali za 15 mln zł to nie ruszą, druga sprawa jak skarb państwa miał coś stracić skoro ten towar nie podlega akcyzie a w rękach policji traci wartość do zera ?
 • Brawo policja naprawdę akcja wart miliony (ironią)
 • Jest bardzo prosty sposób na zlikwidowanie problemu nielegalnych papierosów i istnienia czarnej strefy. .. .. Dostosować ceny papierosów do Polskich zarobków. W Niemczech paczka najtańszych papierosów kosztuje 5,30 euro, a więc ponad 20 zł. Ale porównując zarobki to Niemiec u siebie kupuje papierosy 3x taniej niż Polak w Polsce. No ale nikt oczywiście mojej rady nie wysłucha.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kkkkkk1(2021-12-11)
Reklama