UWAGA!

Pod materacem mieli przeszło milion złotych

 Elbląg, Pod materacem mieli przeszło milion złotych
Fot. MOSG

Trzech mężczyzn w wieku 25, 41 i 57 lat oraz 35-letnią kobietę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Osoby te w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przestępczym sposobem ułatwiały cudzoziemcom legalizację pobytu wbrew przepisom na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od września ubiegłego roku w powiatowych urzędach pracy w woj. warmińsko – mazurskim, mazowieckim, opolskim i dolnośląskim przedłożonych zostało nie mniej niż 11 790 oświadczeń o zamiarze powierzenia cudzoziemcom pracy. Podczas przeszukań miejsc zatrzymania, pracy oraz zamieszkania kobiety i mężczyzn strażnicy graniczni zabezpieczyli dokumentację firm, które w zamian za zyski ułatwiały cudzoziemcom legalizację pobytu w Polsce, mienie należące do zatrzymanych, a także ukryte pod materacem łóżka w jednym z pomieszczeń 50 tys. zł i 210 tys. euro. Łączna wartość ujawnionej gotówki wynosi przeszło 1 mln zł.

  Elbląg, Pod materacem mieli przeszło milion złotych
Fot. MOSG

Zatrzymani usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa z art. 264a § 1: „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, umożliwia lub ułatwia innej osobie pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Po złożeniu wyjaśnień przez podejrzanych prokurator zastosował wobec kobiety oraz dwóch mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowe. Wobec 57-letniego mężczyzny, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariuszy z Elbląga wspierali w działaniach strażnicy graniczni z Nadwiślańskiego, Śląskiego i Nadodrzańskiego Oddziału SG. Sprawa ma charakter rozwojowy.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w GD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dziękuję funkcjonariuszom za te działania, które bardzo potrzebne zwłaszcza w obliczu tego co dzieje się na wschodniej granicy, a przecież nasza granica z Rosja nieodległa, a ludzi o innym odcieniu skóry niż nasz coraz więcej również w Elblągu. Chcemy normalnie i bezpiecznie żyć w swoim kraju.
 • Bo jak ktoś ma inny kolor skóry, to jest gorszy, tak? A w tvpis pokazali, jak tacy "ludziom głowy ucinajo". Krzyżyk na szyi, drut kolczasty na granicy.
 • a rząd RP rozdaje karty polaka na wschodzie jak leci
 • @RobertKoliński - Towarzyszu Robercie. Tym razem macie absolutna rację. W Polsce z budownictwem dzieje się dokładnie to samo.
 • @RobertKoliński - Tobie człowieku, to już nic nie pomoże.
 • RobertKoliński Wiem, widać to również niestety w elbląskim skorumpowanym grajdole - i dlatego powtarzam do znudzenia: - Złodziejskich kapitaluchów, patodeweloperów i spekulantów na gruntach i nieruchomościach należy gonić, wywłaszczać, podatkiem okładać a domiarem batożyć. Również tych ratuszowych obrzempałów, którzy od lat złodziejom z milionami na kontach grunty publiczne na marnację za bezcen wyprzedają. Potrzebujemy po prostu Nowego Dekretu Bieruta i nowej klasy politycznej, którzy tych złodziei rabujących nas już od 32 lat wezmą krótko za złodziejską twarz. #TaxTheRich 🚩 Hashtagi: #oligarchia, #burzuazja, #wyzysk, #rasizm, #tusk
 • @RobertKoliński - Ty się weź za uczciwą pracę żeby później nie było że ludzie Cię nieoszczegali że na starość puszki zbierasz
 • Jak długo portal będzie tolerować ten komunistyczny bełkot tego lewaka.
 • Czy dla portalu 40 letni samotny bezdzietny bez stałego zatrudnienia lewak jest jakimś autorytetem? Czy musicie pozwalać aby ten typ wszystkim psuł humory obrządzał każdy artykuł
 • @RobertKoliński - Polsce wystarczy że musi utrzymywać bezproduktywnych lewaków mistrzów zasiłków
 • RobertKoliński Nieładnie re(d)akcjo Portelu cenzurować anty-rasistowskie i pro-społeczne wpisy, a łajdackie, anty-uchodźcze, anty-ludzkie i rusofobiczne zostawiać bez komentarza - POwinniście się wstydzić, propagandowi cenzorzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  15
  RobertKoliński(2021-09-27)
 • @RobertKoliński - Dla ciebie obrztdliwy komuchu nawet zwykły robol który się czegoś dorobił swoją ciężką pracą jest zły. Tak jak ty myśleli twoi przyjaciele ze wschodu za Stalina którzy bardziej pracowitych chłopów nazywali kułakami i szczuli na nich rozpitych, leniwych chłopów.
Reklama