UWAGA!

Policyjne podsumowanie weekendu

 Elbląg, Policyjne podsumowanie weekendu

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mierzyli m.in. prędkość z jaką poruszają się pojazdy. W 133 przypadkach była ona zbyt duża. Odnotowano 1 przekroczenie, gdzie kierujący jechał o ponad 50 km/h za szybko.

Policjanci w ciągu dwóch dni wykonali kierującym 304 badania na zawartość alkoholu. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu miało miejsce 12 kolizji drogowych.

Policjanci ruchu drogowego podczas obsługiwania kolizji drogowej przy ul. Warszawskiej stwierdzili, że kierujący osobowym suzuki swift znajdował się w stanie nietrzeźwym. Wynik badania alkotestem to 1,40 promila alkoholu w organizmie. Jego auto zatrzymano na policyjnym parkingu.

Przy ul. Bażyńskiego policjanci zatrzymali 62-latka, który kierował oplem zafirą. Z uwagi na to, że 62-latek odmówił poddania się badaniu alkotestem pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a jego auto trafiło na strzeżony parking.

Pod Pasłękiem 37-latek kierujący osobową toyota yaris, będąc w stanie nietrzeźwości na prostym odcinku drogi wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Gdy na miejsce kolizji przyjechali policjanci i zbadali trzeźwość 37-latka okazało się, że ma on 2,90 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kłamstwo statystyczno - propagandowe i manipulacja informacyjna. .Policja zatrzymała tylko jednego nietrzeźwego kierowcę. Dwóch pozostałych "wpadło"bo spowodowali kolizje drogowe. Pijanych "kierowców"jeździ teraz więcej niż za komuny. Może arcydrakońskie kary byłyby skutecznym batem na morderców za kierownicą ? Szwecja w 80 tych latach borykała się z tym problemem do czasu wprowadzenia nowych przepisów. Konfiskata samochodu, 10 letni zakaz prowadzenia i 100 000 koron grzywny - to w przypadku złapania pijanego kierowcy. Gdy spowodował wypadek. Więzienie od 5 lat w gorę. Dożywotni zakaz. i gigantyczne grzywny i dożywotnie obowiązki rentowe na rzecz ofiar. .Do tego wszystkiego w każdym przypadku setki godzin prac społecznych w szpitalach i przy opiece osób niepełnosprawnych. Można ?
Reklama