UWAGA!

Pożar szkoły w Nowicy

 Elbląg, KP PSP w Braniewie
KP PSP w Braniewie

Zaczęło się od pojemników na śmieci, chwile później płonęła już część dachu szkoły podstawowej w Nowicy w gminie Wilczęta. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się ograniczyć zasięg pożaru. 

W poniedziałek (6 lipca) chwilę po godz. 15 braniewscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pojemników na śmieci zgromadzonych w pobliżu budynku szkoły podstawowej w Nowicy w gminie Wilczęta. Na miejsce skierowano strażaków – ochotników z Wilcząt oraz Starego Siedliska. Kilka minut później dotarła kolejna informacja, że ogień z palących się pojemników na śmieci przeniósł się na część konstrukcji dachu budynku szkoły. Na miejsce skierowano kolejne jednostki, w tym trzy pojazdy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie. Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej działania gaśnicze z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego rozpoczęli pracownicy szkoły.

Działania gaśnicze strażacy prowadzili zarówno od zewnątrz obiektu, jak również wewnątrz próbując zminimalizować wielkość zdarzenia. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji strażaków – ochotników z gminy Wilczęta udało się ograniczyć skutki pożaru. Strażacy po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do sprawdzania pogorzeliska i dotarciu do ukrytych zarzewi ognia. Dodatkowo przeprowadzone prace rozbiórkowe i zabezpieczono konstrukcję dachu obiektu. Na miejsce działań przybył wójt gminy Wilczęta oraz dyrektor szkoły.

bryg. Ireneusz Ścibiorek, KP PSP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama