UWAGA!

Śmierć w elbląskim areszcie. Jest opinia biegłego

 Elbląg, Areszt Śledczy w Elblągu,
Areszt Śledczy w Elblągu, fot. Michał Skroboszewski

Prokuratura otrzymała już protokół z sekcji zwłok 44-latka osadzonego w elbląskim areszcie, który zmarł w celi. Biegły jednoznacznie określił, że był to zgon związany z chorobą. Był to zgon naturalny - mówi Grażyna Jewusiak, prokurator rejonowy w Elblągu.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia nocą. 44-letniego mężczyznę, który przebywał w elbląskim areszcie, znaleziono martwego w celi. Na miejsce wezwano prokuratora oraz śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Nie znaleziono w celi żadnej z zakazanych w areszcie substancji ani przedmiotów.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny (z art. 155 kodeksu karnego). Śledczy przesłuchali dziewięciu mężczyzn, którzy przebywali z 44-latkiem w tej samej celi. Nie ustalono, aby dochodziło do jakichś konfliktów.

- Prokuratura otrzymała już opinię biegłego w tej sprawie. Przeprowadzona została sekcja zwłok i badania toksykologiczne krwi i moczu. Biegły jednoznacznie stwierdził, że był to zgon wynikający z jednostki chorobowej. Był to zgon naturalny - mówi Grażyna Jewusiak.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama