UWAGA!

Strażnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

 Elbląg, Strażnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Fot. Straż Miejska w Elblągu

W miniony piątek (17 grudnia), przy ulicy Wapiennej w Elblągu strażnicy miejscy zauważyli pojazd marki opel, którego kierowca w szczególny sposób zwrócił na siebie uwagę.

Kierowca na prostej drodze nie panował nad pojazdem i poruszał się raz prawym, a raz lewym pasem ruchu. Ponadto, dwukrotnie nie zatrzymał się na czerwonym świetle.

Strażnicy postanowili pojechać za pojazdem, ponieważ podejrzewali, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dalsza jazda kierowcy Opla została udaremniona. Strażnicy od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu, a badanie alkomatem Alcoblow potwierdziło przypuszczenia strażników.

Kierowca został ujęty i przekazany policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,23 mg/l. Dalsze czynności prowadzić będzie Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Straż miejska w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Po to oni są, po to są oni"Gratuację postawy i nie odwrócenia głowy
 • @jaśkoegwege - W koncu coś pożytecznego. Niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni. ..
 • to chyba pierwsze ujęcie w tym roku przez tych nierobów mam nadzieję że telewizję zaprosili by to uczcić
 • no nie możliwe te nieroby ze straży coś zrobiły, a tyle lat Wróblewski na nich wydaje grube miliony złotych rocznie, a w piątek około 17 na Nowowiejskiej jeździły sobie dwa auta straży miejskiej bez celu, musieli pewnie paliwo wykorzystać, że też nikt nie zlikwiduje tego nieróbstwa od tylu lat!
 • 1,23 mg/l to jest 2,583 ‰ Masakra
 • @jaśkoegwege - Fan Kononowicza, witam, pozdrawiam; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  Nie będzie niczego(2021-12-20)
 • No cóż, wyszli z kebabowni portki przewietrzyć; )
 • Dobrze że nie badali go innym urządzeniem, bo to by otrzeźwiło mu umysł :D. Czy nie powinni go zatrzymać, z samochodu DACIA gdy przejechał pierwszy raz na czerwonym świetle - tylko pozwolili by pijany przejechał drugi raz na czerwonym świetle i kilka set metrów do ul. Wapiennej?? Między innymi dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi kierowca według krd powinien odpowiadać tylko za pierwsze popełnione wykroczenie w ruchu drogowym - wtedy byłby zatrzymywany odrazu, a nie czekanie z zatrzymaniem na kumulację. Ps. Jazda po pijaku jest przestępstwem nie wykroczeniem, więc w tym jak i w innych wypadkach zawsze by odpowiadał za pierwsze wykroczenie i jazdę pod wpływem. Tak samo na z prędkością przeważnie na A i S, kierowca powinien odpowiadać odrazu po przekroczeniu lub za prędkość którą odrazu ujawnili funkcjonariusze w nie oznakowanych aurach. A owi Panowie niezwłocznie po przekroczeniu dozwolonej prędkości powinni "stać się"pojazdem uprzywilejowanym - bo jak wiadomo tak nie jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Tomasz85(2021-12-20)
 • Ten gnój mnie prawie wczoraj nie rozjechał na starówce Śmieć jeden
 • Najlepsi są z SM w Gdyni. Raz tam dostałem mandat za palenie na przystanku autobusowym. I tu ciekawostka- Odszedłem na 10 metrów od przystanku aby zapalić mimo, że na przystanku zero ludzi. Podeszli ze Straży Miejskiej i mandacik 100 zł bo nie byłem przepisowych 15 metrów od przystanku. To są dopiero nadgorliwce. Jeszcze tekst żebym się cieszył bo mogło być 500 zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Andrzej79(2021-12-20)
Reklama