UWAGA!

Umorzone nie znaczy zapomniane

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. pixabay

Policjanci wielokrotnie wracają do postępowań sprzed lat, by w oparciu o nowe ustalenia odtwarzać szczegółowo przebieg zdarzeń i zatrzymywać ich sprawców. Tak było też w przypadku kradzieży z włamaniem, do których doszło w 2020 roku na terenie Braniewa. Dzięki wytężonej pracy kryminalnych doszło do ustalenia podejrzanych o te przestępstwa oraz zatrzymania jednego z nich. Drugi ze sprawców przebywa już w areszcie.

W lipcu 2020 r. policjanci zostali powiadomieni o kradzieżach z włamaniem, do których doszło na terenie Braniewa. Z ustaleń kryminalnych wynikało wówczas, że z barakowozów, usytuowanych w dwóch różnych miejscach, zniknęły elektronarzędzia. Pokrzywdzeni oszacowali wówczas straty na łączną kwotę ponad 25 tys. zł.
       W powyższych sprawach wszczęto dochodzenia. W wyniku podjętych wówczas działań nie ustalono jednak sprawców tych czynów i postępowania umorzono.

Umorzone nie znaczy jednak zapomniane. Funkcjonariusze wrócili do tych spraw. Przez ten cały czas kryminalni gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje, wnikliwie analizowani podobne zdarzenia, typowali osoby, który mogły mieć związek z tymi włamaniami. Determinacja policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów podejrzanych. Starszy z mężczyzn, 29-latek, został zatrzymany w miniony poniedziałek (10.11.2021r.). Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że podejrzany jest odpowiedzialny za dwa zdarzenia, przy czym w jednym z włamań działał wspólnie z młodszym znajomym, który przebywa obecnie w zakładzie karnym. Kryminalni odzyskali także część utraconego mienia.

Umorzone postępowanie zostało na nowo podjęte, a sprawcy nie unikną odpowiedzialności. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie wykryto sprawcy, jest umorzenie. Cytat :'. Policjanci wielokrotnie wracają do postępowań sprzed lat(. .. )". Jest to typowe nękanie obywatela przez aparat represyjny, co można podciągnąc pod art. 90 a KK. A nachodzenie ludzi przez dzielnicowego, w wyniku fałszywego wezwania, gdzie przestępstwa nie było, po czym odgrażanie się mundurowego dzbana, pozbawieniem pracy, pozwem do sądu, robieniem zdjęć na prywatnym terenie, to wolno takiej pale w mundurku robic ? BSW już się sprawą zajmuje.
 • Napiszcie ile spraw zostało umorzonych przez ostatnie dajmy na to 3 lata a ile udało wam się zaończyć postępowaniem bo podejrzewam że ta opisana to jedna na MILION. Łatwiej szóstkę w TOTKa trafić niż doczekać się u was postępowania w złożonej sprawie.
 • Po jajkach się jeszcze poliżcie. .. czysty przypadek, że złodziejaszki tłukli te same fanty w kilku miejscach. Umorzenie = w 99% przypadków nie wykryte i sorry nie ma sprawcy i bo śladów i świadków brak.
 • Determinacja hohoho jakie dociekliwie pieski
 • Ktoś walną z ucha albo coś w tym stylu a tu taka determinacja. Weźta bo oplułem monitor ze śmiechu, .
 • Z archiwum x
 • Odtwórzcie szczegółowo morderstwo Igora Stachowiaka bo kaci są już na wolności !
 • To po co umarzanie, skoro rzekomo dalej się sprawą zajmujecie?? Bo to nie determinacja, tylko przypadek pozwala wam wykryć umorzone śledztwa.
 • A co z Pegasusem milicjanci ? Dzisiaj umorzycie a jutro jak władza się zmieni to podejmiecie sprawę ?
 • @Kormoran - Na pegazusie to w contrę będą grać
 • Juz od razu nękanie, właśnie dobrze jakby to na ciebie padło to byś inaczej mówił Hashtagi: #Katherone#eg
Reklama