UWAGA!

Usłyszał wyrok za potrącenie pieszych

 Elbląg, Usłyszał wyrok za potrącenie pieszych

34-latek usłyszał wyrok Sądu Rejonowego w Elblągu. Mężczyzna na początku roku potrącił na przejściu dla pieszych grupę ludzi. Kierowca jechał brawurowo, wjeżdżając na pasy pomimo czerwonego światła. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Usłyszał także wyrok, zgodnie z którym musi zapłacić 2 tys. zł. grzywny i pokryć koszty sądowe.

Zdarzenie miało charakter wykroczenia, a w jego wyniku na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Doszło do niego 28 stycznia 2021 r. kilka minut przed godziną 10, na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka i Pionierska. 34-latek jechał osobowym oplem. Nie zachował ostrożności i wjechał na przejście na czerwonym świetle. Swoim manewrem doprowadził do potrącenia stojących na nim przechodniów. Na miejscu zdarzenia zostało mu wówczas zatrzymane prawo jazdy. Teraz usłyszał także wyrok. Ma zapłacić 2 tys. zł. grzywny i pokryć koszty sądowe.

Policjanci apelują o rozsądek!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Śmieszna kara
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  QbeeQ(2021-11-29)
 • A jak zapomnisz wskazac kto mial kontakt z bezobjawowym wirusem to kara 30.000zl (wg projektowanych przepisow). W kraju gdzie zarabia sie 3.000zł. Ludzie kiedy sie obudzicie? Rok temu wystawiali mandaty fryzjerkom bo Rada Medyczna uznala 400 zakazen dobowych za powod do calkowitego lockdownu. Do dziś nikt nie przeprosil za tamte chore decyzje i niezasadne mandaty. Tarcze dla poszkodowanych firm i wsciekła promocja zastrzyków kosztowaly 500mld. .. z pustego dodruku. Pretensje za drozyczne i utrate wartosci nabywczej zlotowki miejcie do Rady Medycznej i WHO (to samo dzieje sie tez na Zachodzie, te same metody)
 • Przecież ten pirat drogowy i potencjalny zabójca wincyj papudze zapłacił, żeby go od kary wybronił, niż ta łączna, śmieszna kara go ostatecznie wyniosła. Wychodzi na to, że kierowcy blaszanych trujako-moderców to "święte krowy"są w nadwiślańskim grajdole. [Ciągle za mało! #BądźmyDrugoSzwecjo!] #WyższeMandatyNOW! 🚩 #TaxTheRich! Hashtagi: #wincyjParkinguf, #betonoza, #trujaki, #piractwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  lubie.kefir(2021-11-29)
 • Kara nieadekwatna do zagrożenia jakie stworzył na przejściu dla pieszych, a na jak długo ma zatrzymane prawo jazdy, tej informacji zabrakło w artykule. ..
 • Sąd musiał prawie 12 miesięcy mysleć nad karą : 2 tys. plus koszty sądowe. Za PRL, gdy istniały Kolegia d/s Wykroczeń temat byłby zalatwiony w tydzień. Coś tu chyba ministerowi Ziobro przez 6 lat prowadzenia ciągłych reform nie o usprawnienie i przyspieszenie spraw w sądach chodzi
 • ''Wysoki''sądzie policja prosi was o rozsądek. .. komu wy robicie na złość tak śmiesznymi wyrokami ? Dokąd my zmierzamy ? Nie róbcie z sądu kabaretu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  Konstytucja ?(2021-11-29)
 • Z pewnością przekonał sędziego, że jest zwolennikiem KO.
 • Ale napiszcie, jaką karę otrzymał!
 • W Polskim sądownictwie nie reforma tylko REWOLUCJA potrzebna. Lokalni szefowie włoskiej mafii bardziej sprawiedliwe wyroki wydawali !!!
 • To jest efekt tych przemarszy i protestów z tabliczkami "WOLNE SĄDY"to im "podziękujcie"za wspieranie mafii sądowniczej.
 • Już jakiś wyznawca sekty #Rudego Folksdojcza zminusował komentarz.
 • A na ile prawko zatrzymali nie napisali można się domyśleć że na trzy miesiące
Reklama