UWAGA!

Usłyszał zarzut kradzieży katalizatora i przyznał się do innych podobnych kradzieży

 Elbląg, Usłyszał zarzut kradzieży katalizatora i przyznał się do innych podobnych kradzieży
Fot. nadesłana

21-letni mężczyzna, który został zatrzymany w dość specyficznych okolicznościach usłyszał już zarzut kradzieży. Okazało się że w 8 przypadkach działał na terenie Elbląga i okolic, w dwóch natomiast katalizatory wyciął na terenie Gdańska.

Było około godziny 7:00 rano (12.10) gdy mieszkańcy ulicy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że to wołanie pochodzi spod jednego z zaparkowanych aut. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, aby wydostać mężczyznę spod auta. Wtedy też okazało się w jakim celu wszedł pod samochód. 21-latek wcześniej użył dwóch lewarków do jego uniesienia. Znajomość przepisów bhp nie była jednak mocną stroną naszego bohatera. Okazało się, że auto podniósł lewarkiem w dość niedbały sposób a w momencie, gdy próbował wyciąć z niego katalizator, lewarek przesunął się a samochód przygniótł sprawcę zatrzymując go na gorącym uczynku. Spod pojazdu wydostali go strażacy. Mężczyznę zabrano karetką na badania do szpitala a niedługo później odebrali go stamtąd policjanci i resztę tak rozpoczętego dnia spędził już w areszcie. W osobowym volkswagenie należącym do 21-latka a zabezpieczonym na miejscu, podczas przeszukania policjanci znaleźli 2 inne katalizatory oraz narzędzia służące do ich wycinania.

Sprawca usłyszał zarzut kradzieży na tym jednak nie koniec zarzutów będzie więcej ponieważ jak ustalili policjanci mężczyzna działał na terenie Elbląga i okolic a także Trójmiasta. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wizerunek i dane osobowe proszę publikować!!!! Niech karą dla obecnych i przyszłych przestępców będzie wytykanie palcami na ulicach!!! Niech każdy pozna z imienia i nazwiska i zobaczy twarz tego, kto ma prawo i cudza własność za nic!!!!! Pokażcie go!!!!!
 • Szybka karma!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  IbardzoKarmaDobrze!(2021-10-14)
 • Ale się uśmiałem dobry typek
 • Milenias sam się złapał we własne sidła
 • Dlaczego policja nie zajmie się handlarzami którzy wycinają katalizatory i sprzedają auta jako w pełni sprawne ? Proceder z moich informacji polega mniej więcej tak. Handlarz kupuje leciwe auto za grosze, wycina katalizator za niego ma 2.500 zł, podpicuje wizualnie grata i sprzedaje z podwójnym zyskiem jako sprawny samochód do jazdy bez wkładu itd. Stoją wystawione na tej niby giełda przy Shelu a ogłoszeń w necie bez liku. Zawsze jest kilka umów kupna-sprzedaży z reguły na słupa co ma po kilkanaście aut. Co policja na to ?
 • Mistrz w swoim fachu … wyrwać chwasta !!! Dane personalne i zdjęcie upublicznić !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Lucyfer(2021-10-14)
 • Kolejny sukces rządu Katalizator+
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Josearriba(2021-10-14)
 • Nasuwa się pytanie, po co mi kraść katalizator jak nie będę miał gdzie go sprzedać? I drugie pytanie, kto skupuje kradzione katalizatory? Trzecie pytanie jak zwalczyć plagę kradzieży katalizatorów ? Odpowiadam -ścigać paserów (skupy złomu)proste i na pewno skuteczne, ale komuś się nie chce bo to DUŻA KASA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Dobromił (pomysłowy)(2021-10-14)
 • Najpierw pokaż wacka.
Reklama