UWAGA!

W Elblągu rozbito nielegalny biznes tytoniowy

 Elbląg, W Elblągu rozbito nielegalny biznes tytoniowy
Fot. MOSG

Przeszło 400 kilogramów suszu tytoniowego i prawie 6,5 kilograma krajanki o łącznej wartości blisko 207 tys. zł przechwycili w Elblągu funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga we współdziałaniu z Krajową Administracją Skarbową oraz strażnikami granicznymi z Braniewa.

W jednej z hal gospodarczych funkcjonariusze wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 32, 42 i 48 lat, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz skontrolowali ich samochody. W volkswagenie transporterze ujawnili ponad 400 kg nielegalnego suszu tytoniowego, a w hali gospodarczej, wynajmowanej przez jednego z legitymowanych, natrafili na 2,4 kg krajanki tytoniowej, 13,5 kg suszu oraz maszynę do cięcia tytoniu. W wyniku czynności funkcjonariusze przeszukali także inne pomieszczenie, ujawniając w nim 4 kg krajanki.

Łączna wartość zabezpieczonego towaru została oszacowana na 206 tys. zł. Strażnicy graniczni zabezpieczyli ponadto znajdującą się w hali gospodarczej maszynę do cięcia tytoniu. Do własności maszyny i zatrzymanego towaru przyznał się 48-latek. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej z Placówki Straży Granicznej w Elblągu.

Tadeusz Gruchalla, Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama