UWAGA!

Wpłacił 3 tys. złotych, aby zarezerwować auto. I stracił 

 Elbląg, Wpłacił 3 tys. złotych, aby zarezerwować auto. I stracił 

Pewien 24-latek z Pasłęka zawiadomił o tym, że inny mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy handlującej używanymi samochodami doprowadził go do niekorzystnego rozporządzania mieniem, a dokładnie kwotą 3 tys. złotych.

Wspomniane pieniądze ów 24-latek wpłacił jako rezerwacje wybranego pojazdu. Było to osobowe audi. Wysokość kwoty rezerwacji pojazdu to 3 tys. złotych, a mężczyzna dokonał wpłaty pod koniec grudnia. Problem był jednak w tym, że ani samochodu, ani zwrotu pieniędzy ani kontaktu z przedstawicielem… Sprawa została zgłoszona na policję.

My przestrzegamy przed takimi rezerwacjami. Może się bowiem zdarzyć, że zostaniemy oszukani, bo od początku ktoś będzie miał wobec nas nieuczciwe zamiary i wystawi atrakcyjną ofertę zakupu auta. Ta, z rzeczywistością nie będzie miała wiele wspólnego a celem będzie wyłudzenie zaliczki na rezerwację.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Milutki synek cwaniackiej kasty "rządzącej" obecnie 100%. od 2015 roku prawo w Polsce wręcz sprzyja wyłudzaniu i oszukiwaniu ludzi
 • Nic nie płacić, żadnych zaliczek - to nikt cię nie oszuka. Rządzący nic nie mają do tego, że inni wpadają jak śliwki w kompot. Pytać się, sprawdzać opinie itd. Kupa oszustów ukrywa się za słupami (na dane bezdomnych), a w necie za vpn-ami itd. Fejsbuk jest pełen takich cwaniaków, a policja nic nie może. Możesz to zgłosić a oni i tak nic nie zrobią, bo fejs nawet nie odpowiada ! Jedynie to wezwać Cukera do polski (ewentualnie do Komisji Europejskiej), aby wyjaśnić mu sprawę, bo w innym przypadku zablokujemy dostęp do fejsa.
 • policja zamiast pomóc złapać oszusta i dopełnić sprawiedliwości do czego jest zobligowana, oczywiście opisuje tylko sytuacje i potwierdza swoją nieudolność i nieprzydatność a za chwilę sprawę umorzą.
 • Jest takie mądre powiedzenie, które pasuje tu jak ulał: "Głupich nie trzeba siać, bo się sami rodzą!".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Może być?(2023-01-05)
 • Portel a gdzie podstatowa informacja czy wpłaty dokonał przez i ternet czy gdzies indziej. Czy widzial to auto czy tylko zdjecia w internecie. Czy wy czytacie swoje wypociny? Ha tfuu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Traveller Combo(2023-01-05)
 • Było wpłacić do torunia na ratowanie stoczni gdańskiej
Reklama