UWAGA!

Wspólne działania policji i straży

 Elbląg, Wspólne działania policji i straży
Fot. Straż Miejska w Elblągu

Straż Miejska w Elblągu na mocy zarządzenia wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, na okres 60 dni, od 9 grudnia ubiegłego roku, pozostaje w dyspozycji policji.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze konieczność współdziałania podmiotów właściwych w zakresie ratowania zdrowia i życia obywateli, a także ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych, między innymi w związku ze stanem epidemii wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, na czas 60 dni, zarządził użycie Straży Miejskiej w Elblągu do wspólnych działań z policją.

W związku z tym na ulicach Elbląga można spotkać patrole łączone (policjant + strażnik). Podczas służby patrole sprawdzają m.in przestrzeganie przepisów "covidowych" przez elblążan.

Podczas jednego z takich patroli, 7 stycznia, na terenie Centrum Handlowego Ogrody patrol zauważył mężczyznę, który poruszał się pomimo obowiązku bez maseczki zasłaniającej usta i nos.

Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna od razu trafił do zakładu karnego.

Straż Miejska w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli wojewoda będzie płacił pensje zatrudnionym w Straży Miejskiej?
 • Nielegalne działania dzbanów w mundurkach, działania nie zgodne z prawem, a straż miejska nie ma uprawnień do wystawiania mandatów za brak kagańca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  9
  Johnny Bimberro(2022-01-13)
 • Jak tym przykładzie doskonale widać kim są antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy. Element kryminalny w dodatku skończeni idioci którzy wiedząc że są poszukiwani postanawiają wyróżnić się z tłumu. Na marginesie guru tych wszystkich idiotów jest stary erotoman publikujący nagie zdjęcia dziewic.
 • W trakcie kontroli, nagrywać nieuzasadnioną nterwencje, upublicznić, nie bęc się psów. Zadać od nich zaświadczenia certyfikatu szczepień, kodów QR, certyfikatu przepisowego kagańca, w nielegalnym rozporządzeniu. Nie przyjmować mandatów, spisywać sługusów w mundurkach Kaczora. To działa w obydwie strony. Nie bać się ich, za przekroczenia uprawnień.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  8
  UWAGA-UWAGA!(2022-01-13)
 • Policja& firma zarejestrowana w USA pod międzynarodowym numerem REGON, podobnie zresztą wszystkie instytucje w Polsce to również firmy: sądy, prokuratury, to są firmy. Polska kraj również jest firmą zarejestrowaną pod numerem DUNS 0000079312.Tak Polaków rząd wydymał, o.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Polski Wał(2022-01-13)
 • Napisać o tym złapanym CYMBAŁ, to jak nic nie napisać. Typowy, ograniczony płaskoziemca. Jak z resztą cała rzesza jego pobratymców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Machupichcę(2022-01-13)
 • Powstało nowe zajęcie dla próżniaków zabawa w maseczki jakie to żałosne.
 • Art 31 konstytucji mowi jasno że wszelkie ograniczenia można nakładać tylko przy pomocy ustawy. Ustawa nie ma prawa scedowac tego na rozporzadzenie więc wszystkie obostrzenia wprowadzane przez nierząd sa bezpodstawne. To jest orzeczenie sądu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Paweł 678(2022-01-13)
 • @TeofilSkorupa - Teofil, plujesz na swoje środowisko? Przecież to bohaterowie z solidarnej polski i pisu negują istnienie covid 19,jak tak możesz.
 • pięknie Wróblewski wywala w błoto za straż miejską rocznie ponad 3.000.000 zł to chociaż część tych nierobów poudaje że pracuje przez 60 dni, a i to pewnie nie wszyscy,
Reklama