UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • To co ostatnio cebulactwo wyprawia na drodze to jest dramat. Jakieś dziwne manewry, hamowanie z piskiem opon przed przejściami dla pieszych, wymuszanie pierwszeństwa itd. Trochę wiosennego słońca i się Kubica włączył?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    24
    2
    Upadły Harley(2022-05-04)
  • @Upadły Harley - Hamowanie z piskiem opon przed przejściami dla pieszych to pokłosie DURNEGO prawa, które nakazuje zatrzymanie auta w gdy pieszy zbliża się do przejścia dla pieszych. Ten kto wymyślił to prawo chyba nigdy nie jeździł samochodem. Wielu pieszym wydaje się, że samochód zatrzymuje się w miejscu lub, że są nieśmiertelni....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    22
    10
    tak myślę(2022-05-05)
  • @tak myślę - Nie ma takiego przepisu. Tak naprawdę nic się nie zmieniło. Ustąpić należy pieszemu, który jest na przejściu lub na nie wchodzi. Nie słuchamy mediów tylko czytamy ustawy.
  • @tak myślę - Zbliżając się do przejścia dla pieszych powinieneś zachować szczególną ostrożność gdy w pobliżu są piesi zamiast pruć ile wlezie i hamować z piskiem opon. Ucz się przepisów zamiast komentować głupio. Mi jakoś nie zdarzylo się piszczeć oponami by puścić pieszych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    4
    Art :)(2022-05-05)
  • dr Małecki. Ekspert podaje nawet bardzo konkretny przykład, który bardzo obrazowo tłumaczy, na czym polegają nowe przepisy: , ,Jeżeli w klarownej sytuacji na drodze pieszy równym krokiem idzie przed siebie, monitoruje sytuację na drodze i w równym tempie zbliża się do przejścia, to choćby znajdował się 5 metrów od jezdni ma już pierwszeństwo przed pojazdami zbliżającymi się do przejścia. " Źródło- Moto. pl Tak interpretują ten przepis eksperci. Podejrzewam że policja również a 90% pieszych na pewno.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    tak myślę(2022-05-05)
  • @Art :) - W samochodach z ABS raczej trudno o pisk opon,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Grażyna ż. Janusza(2022-05-06)
Reklama