UWAGA!

Żołnierz zatrzymany w sprawie na tle seksualnym

 Elbląg, Żołnierz zatrzymany w sprawie na tle seksualnym
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Jak podaje Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, otrzymała ona zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez żołnierza z art. 197 kodeksu karnego, czyli o zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej. Po przeprowadzeniu czynności procesowych sąd zdecydował o tymczasowym areszcie podejrzanego.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w jednym z elbląskich klubów. - Żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstwa określonego w art.197 kk i podjęciu natychmiastowych czynności, dokonali ustalenia i zatrzymania jego sprawcy - czytamy na stronie internetowej Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Przeprowadzone wspólnie z prokuraturą czynności procesowe i pozaprocesowe pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, uzasadniającego podejrzenie popełniania przez zatrzymanego żołnierza przestępstwa i zastosowania przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

OŻW w Elblągu ostrzega, że kluby, puby, dyskoteki to miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność.

- Wyjątkowo niebezpieczną może być sytuacja, w której do pozostawionego bez opieki napoju, ktoś wrzuca tzw. pigułkę gwałtu - czytamy na stronie Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Do sprawy wrócimy.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zgnilizna postępuje...
 • Należy zażądać od wszystkich partii politycznych, jasnej deklaracji w sprawie podwyższenia kar za przestępstwa seksualne. Nie oszukujmy się, taki gwałciciel posiedzi ze 3 lata i tyle, dalej będzie niebezpieczny, ponieważ nie istnieje coś takiego jak resocjalizacja przestępców seksualnych. Przypominam, że ratownicy medyczni z Elbląga, którzy w Kaliningradzie gwałcili tłumaczkę podczas ataku padaczki, otrzymali wyroki w zawieszeniu, czyli nie ponieśli żadnych faktycznych konsekwencji.
 • Jaki klub?
 • Szkoda Roberta
 • Masakra, a na płotach w całym mieście hasło "Zostań żołnierzem zawodowym". Chyba selekcja się nie sprawdza. Tam trzeba wpompować pieniądze na lepszą rozpoznawalność przyszłych żołnierzy-przestępców. , bo są takie możliwości...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44
  13
  Paweł z Elbląga(2023-03-13)
 • @Paweł z Elbląga - jaka selekcja? wystarczą chęci...
 • żw to k... Każdy żołnierz to powie.
 • Kobiety u unikajcie klubów!!! Same nie chodźcie. W większym towarzystwie. Pilnujcie drinków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  5
  Takie proste(2023-03-13)
 • @Zero tolerancji - Kłania się kodeks karny ale uwaga jest do sędziów. Do 12 za gwałt obowiązuje. To jakie mogą być okoliczności łagodzące, że taki zwyrodnialec dostaje zawias albo 3 lata ? Że łaskawie nie był to gwałt zbiorowy ?
 • Z art.197 kodeksu karnego, czyli o zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej. Czyli piszecie ogólnikami sensacja klub, gwałt, żołnierz. Albo mamy dubel. Sądzić takiego człowieka można z § 1 + § 2.Powinien przykładnie dostać 12 + 8 lat. Bo jak widać penalizacja i podnoszenie górnej granicy kary niczego nie poprawia. Orzekanie kar maksymalnych by działało jak straszak. Sprawiedliwości paradoksalnie uczyć go będą pod celą kryminaliści, randkować będzie z kolegami osadzonymi.
 • Osiem lat pisu i mamy efekty... Gwałtyrozpusta, sodoma i gomora.
 • @Paweł z Elbląga - Po co? Wróciliśmy do czasów, że nie matura, lecz chęć szczera. Im głupszy żołnierz, tym lepszy. Nie pyta, nie wnika, nie komentuje. Nawet najbardziej idiotyczne rozkazy wykona, a zarobi więcej, niż na budowie. Oto armia Błaszczak i Antoniego. Nauczyciel ma nie uczyć i gra gitara.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29
  12
  Czego wy nie rozumiecie?(2023-03-13)
Reklama