UWAGA!

Quiz

Czas na quiz! Rozgrzewka przed II Wielkim Testem Wiedzy o Elblągu

2020-10-10

Kochasz to miasto i wiesz o nim wszystko? Mówimy sprawdzam i testujemy Twoją wiedzę. To rozgrzewka przed II Wielkim Testem Wiedzy o Elblągu, przed Tobą 30 pytań. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 12/30

Quiz

Czas na quiz! Co wiesz o Elblągu?

2020-10-03

Zapraszamy Was do rozwiązania kolejnego quizu na temat Elbląga. Dzisiaj pytamy o różne tematy, które są związane z naszym miastem. Przyda się znajomość dat, wydarzeń i bardziej oraz mniej znanych miejsc w Elblągu. Życzymy Wam powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Magia liczb

2020-09-26

Liczby otaczają nas na każdym kroku. W quizie zapytamy was o liczby związane z naszym miastem. Ostrzegamy: łatwo nie będzie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12

Quiz

Czas na quiz. Co wiesz o Młynarach?

2020-09-19

Kiedy Młynary odzyskały prawa miejskie? Z jakimi miastami nawiązały współpracę? Co znajduje się w ich herbie? Odpowiedzi na te pytania będą potrzebne do uzyskania dobrego wyniku w dzisiejszym quizie, przygotowanym przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Młynarach. Co wiesz o Młynarach? Przekonaj się już teraz!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Co pamiętasz z minionego tygodnia?

2020-09-12

Co działo się w ostatnim tygodniu w Elblągu i regionie, o czym ważnym mówiły lokalne media? Zapraszamy Was do sprawdzenia się w quizie na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co wiesz o Pomorskiej Drodze św. Jakuba?

2020-09-05

Czy wiecie, że przez Elbląg przebiega Pomorska Droga św. Jakuba, która jest częścią gęstej siatki dróg św. Jakuba, oplatających całą Europę? W 1987 roku Rada Europy ogłosiła Drogę św. Jakuba (po hiszp. Camino de Santiago) pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym. Drogi te zaczęły tworzyć się w średniowieczu, gdy chrześcijanie z całej Europy zaczęli pielgrzymować do odnalezionego w IX wieku, grobu św. Jakuba Starszego. Współcześnie drogami św. Jakuba wędrują nie tylko chrześcijanie, ale również wyznawcy innych religii, a także osoby niewierzące. To droga otwarta dla każdego.  

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/14

Quiz

Co Ty wiesz o MOSiR?

2020-08-29

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu to organizator wielu wydarzeń sportowych w naszym mieście. Sprawdź co wiesz o tej instytucji i zawodach przez nią organizowanych.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/13

Quiz

Co Ty wiesz o Sierpniu 1980?

2020-08-22

Mija 40 lat od strajków w Stoczni Gdańskiej, które okazały się początkiem wielkiego ruchu społecznego pod znakiem Solidarności, przyczyniając się następnie do ustrojowych zmian w naszym kraju i Europie Wschodniej. Elbląg też był aktywnym uczestnikiem Sierpnia 80, dlatego dzisiaj właśnie sprawdzamy Waszą wiedzę na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz! Co wiesz o elbląskim oddziale PTTK?

2020-08-15

Zapraszamy do sprawdzenia Waszej wiedzy o PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Życzymy powodzenia i nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem na Facebooku.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Quiz w sam raz na upał

2020-08-08

Upalne dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą, więc nic dziwnego, że to właśnie woda będzie głównym bohaterem naszych pytań w najnowszym quizie. Mamy nadzieję, że nie są trudne. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Co Ty wiesz o elbląskich sportowcach?

2020-08-01

Dziś zapraszamy naszych Czytelników do sprawdzenia wiedzy na temat elbląskiego sportu. Elbląg nie jest sportową potęgą, ale kilkoma zawodnikami możemy się pochwalić na arenie krajowej. Zaczynamy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co się dzieje latem w mieście?

2020-07-25

Jest sobota, jest quiz. Dziś przyglądamy się temu wszystkiemu, co działo się, dzieje się i będzie się działo w Elblągu w trakcie trwającego lata. Spytamy o imprezy, miejsca związane z wakacyjnymi aktywnościami i elbląskie atrakcje. Życzymy miłej zabawy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12