UWAGA!

Quiz

Nad wodą

2022-06-11

Letni wypoczynek zwykle kojarzy się nam z długimi podróżami do miejsc oddalonych o setki kilometrów od domu. Ale nie zawsze musi tak być! Dzisiaj w naszym quizie pytamy o miejsca nad wodą w naszych okolicach, gdzie możemy odpocząć. Zapraszamy do zabawy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Czas na tramwaje

2022-06-04

Ciekawostek o elbląskich tramwajach nie brakujemy. Zapytamy więc o historię z czasów niemieckich. Nie zabraknie też pytań o polską historię tramwajów. I sprawdzimy, czy wiecie jakim tramwajem trzeba jechać, żeby wysiąść na właściwym przystanku.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Quiz. O Radzie Miejskiej

2022-05-28

Niedawno samorząd świętował ważny jubileusz i z tej okazji tym razem sobotni quiz poświęcamy Radzie Miejskiej w Elblągu. Co wiesz o radzie i radnych?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Wyrusz na spacer z portElem

2022-05-21

Wiosna i lato są doskonałą okazją do zwiedzenia okolicznych atrakcji turystycznych. Dzisiaj w naszym quizie sprawdzimy Waszą wiedzę o nich. Polecamy też nasz nowy, sobotni cykl „Na spacer z portElem”, w którym odkryjecie nasz region na nowo.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Widokowy

2022-05-14

W tych pięknych majowych okolicznościach przyrody zapraszamy Was do najnowszego quizu, w którym będzie liczyła się przede wszystkim Wasza spostrzegawczość. Zgadnijcie, jakie widoki przedstawiają zdjęcia lub z jakiego miejsca są one wykonane. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz! Ciekawostek z Elbląga ciąg dalszy

2022-05-07

Jak się dobrze rozejrzeć, to Elbląg kryje wiele ciekawostek. Zarówno w swojej bliższej i dalszej historii, jak i w czasach współczesnych. Dziś zapytamy o niektóre z nich. Trzeba się wykazać wiedzą z różnych dziedzin od sportu poprzez kulturę do topografii miasta.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Quizowanie-rymowanie

2022-04-30

Kolejna sobota na portElu... i oczywiście kolejny quiz. Znów pytamy rymami o poszczególne miejsca w Elblągu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Czas na quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz Wysoczyznę Elbląską

2022-04-23

Wspaniałe widoki, przyroda i liczne trasy piesze oraz rowerowe od dawna przyciągają na Wysoczyznę Elbląską turystów. Jej najcenniejsze fragmenty chronią rezerwaty, nie brakuje tu również zabytków. Już 24 kwietnia stanie się też ona areną zmagań miłośników biegów ultra. Wysoczyzna Elbląska to teren pełen ciekawostek. W naszym quizie sprawdzimy dzisiaj Waszą wiedzę o niej.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. W kościelnych klimatach

2022-04-16

Sobota na portElu równa się quiz. Przedświątecznie sprawdzamy Waszą wiedzę o diecezji elbląskiej tuż po jej 30-leciu...

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Z koronowanymi głowami

2022-04-09

Zadanie jest proste. My pokazujemy zdjęcie i zadajemy pytanie. Wy musicie odgadnąć, kto jest patronem miejsca na zdjęciu i odpowiedzieć na pytanie z nim związane. Dacie radę? Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Jak mają na imię?

2022-04-02

Sobota na portElu oznacza quiz. Dziś pytamy o imiona znanych osób jakoś związanych (przyznajemy: związanych mniej lub bardziej) z Elblągiem. Niby nic trudnego, ale chodzi o ich... drugie imiona.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 4/12

Quiz

Śladami dawnych znanych elblążan

2022-03-26

Elbląg przed II wojną światową miał wielu znanych mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. I właśnie o nich i ich historię dzisiaj pytamy. Lekko nie będzie, ale jak zwykle życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12