UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Quiz

Czas na quiz. Co ty wiesz o Green Velo?

2019-03-16

Najpierw trzeba rower umyć, a przynajmniej porządnie oczyścić z kurzu.Ważną sprawą jest wyczyszczenie zębatek i łańcucha oraz jego nasmarowanie, dzięki temu podczas pedałowania nie będzie nam nic skrzypieć i piszczeć. Potem można już jeździć. Gdzie? Najlepiej na Green Velo. Waszą wiedzę na temat tego szlaku sprawdzimy w tym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Ach, te zdolne elblążanki!

2019-03-09

Nauczycielki, pisarki, urzędniczki, artystki, dziennikarki, sportsmenki, społecznice. Elblążanki to bardzo zdolne babki. Z okazji Dnia Kobiet przypominamy ich zasługi i sukcesy. Która ma na koncie medale olimpijskie? Która poczytne powieści? Która nie boi się porządnie komuś przyłożyć? Która wzrusza publiczność, a która sprawia, że wszyscy tańczą? Sprawdźcie, co wiecie o elblążankach.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 12/20

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Krynicy Morskiej?

2019-03-02

To najbardziej znana miejscowość na Mierzei Wiślanej, którą co roku odwiedzają tysiące turystów. Choć administracyjnie przynależy do województwa pomorskiego, to wielu elblążan czuje się z Krynicą Morską związanych. Jak dobrze znacie tę miejscowość?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Czas na quiz! Co Ty wiesz o elbląskim porcie?

2019-02-23

W ostatnich dniach o przekopie Mierzei Wiślanej ponownie było głośno. Inwestycja ma między innymi wpłynąć na rozwój elbląskiego portu, dlatego o jego losy pytamy w naszym najnowszym quizie. Gotowi? Zaczynamy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Krzyżakach?

2019-02-16

Kiedy w XIII w. grupa rycerzy w białych płaszczach zakładała drewniany gród, nie myśleli o tym, że rozpoczynają historię miasta, które przez prawie 800 lat przejdzie wiele. Krzyżacy w naszym mieście byli do 1454 r., kiedy to zbuntowani mieszczanie wypędzili ich z miasta. Dziś pytamy o założycieli Elbląga - rycerzy z Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Co Ty wiesz o upamiętnieniu w Elblągu Polskiego Państwa Podziemnego

2019-02-09

14 lutego mija 77. rocznica powstania Armii Krajowej. Z tej okazji zapraszamy do rozwiązania quizu przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Sprawdź, ile wiesz na temat upamiętnienia w Elblągu Polskiego Państwa Podziemnego.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 11/15

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich ulicach?

2019-02-02

Ich układ i nazwy zmieniały się przez lata, ale pewne fragmenty są rozpoznawalne do dziś. Elbląskie ulice to nie tylko zbitka liter, budynki czy chodniki, ale i miejsca, w których toczyła się historia miasta. Jak dobrze ją znacie? Sprawdźcie to w naszym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich artystach?

2019-01-26

Rzeźbiarze, aktorzy, piosenkarze. Kilku z nich wpisało się w historię Elbląga, kilku z naszym miastem łączy miejsce urodzenia. Wszystkich łączy to, że Elbląg to dla nich nie tylko miejsce na mapie. Sprawdź, co wiesz o sztuce i ludziach z nią związanych, których łączy nasze miasto.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o miejskich spółkach?

2019-01-19

W spółkach, których wyłącznym właścicielem jest miasto pracuje w sumie około 900 osób. Co o nich wiesz, kto nimi zarządza? Sprawdź się w naszym najnowszym quizie. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz: Jak WOŚP gra w Elblągu?

2019-01-12

Zbieraliśmy, zbieramy i będziemy zbierać pieniądze, by ratować życie i zdrowie najmłodszych i najstarszych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma grać do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej. Także w Elblągu. Przypomnijmy najważniejsze fakty z finałów WOŚP w naszym mieście.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz: starych kamienic blask

2019-01-05

W 1945 r. starówka, nazywana "perłą Elbląga", została niemal całkowicie zrujnowana. Setki bogato zdobionych kamienic, z manierystycznymi, barokowymi, klasycystycznymi fasadami, przestały istnieć. Po wielu z nich pozostały jedynie fotografie i wspomnienia, kilka ocalało, kilka zrekonstruowano. Jak dobrze znacie ich historię? Sprawdźcie to w naszym quizie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Co pamiętasz z 2018 roku?

2018-12-29

Wybory, spory związane z wiaduktem, kryzys w Olimpii Elbląg, nowe książki wydane przez elblążan. Rok 2018 obfitował w wiele wydarzeń. Sprawdź, co pamiętasz z minionych 12 miesięcy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 15/21