UWAGA!

Quiz

Czas na quiz! Ciekawostek z Elbląga ciąg dalszy

2022-05-07

Jak się dobrze rozejrzeć, to Elbląg kryje wiele ciekawostek. Zarówno w swojej bliższej i dalszej historii, jak i w czasach współczesnych. Dziś zapytamy o niektóre z nich. Trzeba się wykazać wiedzą z różnych dziedzin od sportu poprzez kulturę do topografii miasta.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Quizowanie-rymowanie

2022-04-30

Kolejna sobota na portElu... i oczywiście kolejny quiz. Znów pytamy rymami o poszczególne miejsca w Elblągu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Czas na quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz Wysoczyznę Elbląską

2022-04-23

Wspaniałe widoki, przyroda i liczne trasy piesze oraz rowerowe od dawna przyciągają na Wysoczyznę Elbląską turystów. Jej najcenniejsze fragmenty chronią rezerwaty, nie brakuje tu również zabytków. Już 24 kwietnia stanie się też ona areną zmagań miłośników biegów ultra. Wysoczyzna Elbląska to teren pełen ciekawostek. W naszym quizie sprawdzimy dzisiaj Waszą wiedzę o niej.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. W kościelnych klimatach

2022-04-16

Sobota na portElu równa się quiz. Przedświątecznie sprawdzamy Waszą wiedzę o diecezji elbląskiej tuż po jej 30-leciu...

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Z koronowanymi głowami

2022-04-09

Zadanie jest proste. My pokazujemy zdjęcie i zadajemy pytanie. Wy musicie odgadnąć, kto jest patronem miejsca na zdjęciu i odpowiedzieć na pytanie z nim związane. Dacie radę? Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Jak mają na imię?

2022-04-02

Sobota na portElu oznacza quiz. Dziś pytamy o imiona znanych osób jakoś związanych (przyznajemy: związanych mniej lub bardziej) z Elblągiem. Niby nic trudnego, ale chodzi o ich... drugie imiona.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 4/12

Quiz

Śladami dawnych znanych elblążan

2022-03-26

Elbląg przed II wojną światową miał wielu znanych mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. I właśnie o nich i ich historię dzisiaj pytamy. Lekko nie będzie, ale jak zwykle życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12

Quiz

Czas na quiz. Nadchodzi wiosna!

2022-03-19

Jest sobota jest quiz. Tym razem będzie on w wiosennych klimatach. Pytamy między innymi o to, kiedy się wiosna się zaczyna, o wiosnę teatralną i o inne wydarzenia, które mają lub miałby miejsce w Elblągu wiosną. Zapraszamy do zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Quiz. Elbląg zwiedzimy, w tle częstochowskie rymy

2022-03-12

Sobota = quiz. Ponownie sprawdzimy, czy rozpoznacie konkretne miejsca w Elblągu. Podpowiedzią - fotki i rymowanki. Do dzieła!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz! Elbląski misz-masz

2022-03-05

Bardzo, ale to bardzo różnych dziedzin będzie dotyczyły pytania w dzisiejszym quizie. Zapytamy o sport, szwedzkie mundury, topografię Elbląga... Tak jak nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji, tak nikt się nie spodziewa, czego mogą dotyczyć nasze pytania.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Śladami historii Elbląga

2022-02-26

Dzisiaj zapraszamy do podróży w czasie i odpowiedzi na pytania o wydarzenia, miejsca i daty dotyczące Elbląga na przestrzeni wieków. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12

Quiz

Co wiesz o gminie Godkowo?

2022-02-19

Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę o gminie Godkowo. Pytamy o zabytki, przyrodę i o historię. Życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12