UWAGA!

Quiz

Sprawdź, ile wiesz o LOTOS-Jantar Elbląg?

2020-10-31

W Elblągu od lat istnieje prężne środowisko taneczne. Regularnie odbywają się turnieje rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. W październiku 2010 Elbląg był gospodarzem Mistrzostw Świata Formacji Tanecznych. To właśnie wtedy Formacja LOTOS-Jantar Elbląg zdobyła tytuł Mistrza Świata. Tym sukcesem żyło całe miasto. Sprawdźcie w naszym quizie ile pamiętacie z tamtych dni i ile w ogóle wiecie o tańcu w Elblągu!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/13

Quiz

II Wielki Test Wiedzy o Elblągu

2020-10-21

Chcecie sprawdzić swoją wiedzę o Elblągu? Przekonać się, czym możemy Was zaskoczyć? Zapraszamy do udziału w II Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu. Tym razem, ze względu na pandemię konronawirusa, rywalizacja odbędzie się tylko w wersji online. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 28/60

Quiz

Czas na quiz! Odrobina historii

2020-10-17

Historia naszego miasta i jego okolic jest bardzo bogata, a dzięki kolejnym badaniom wiemy o niej coraz więcej. W tym tygodniu pytamy naszych Czytelników o zagadnienia związane z dziejami Elbląga i regionu, dotyczące także ostatnich odkryć. Zapraszamy!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz! Rozgrzewka przed II Wielkim Testem Wiedzy o Elblągu

2020-10-10

Kochasz to miasto i wiesz o nim wszystko? Mówimy sprawdzam i testujemy Twoją wiedzę. To rozgrzewka przed II Wielkim Testem Wiedzy o Elblągu, przed Tobą 30 pytań. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 12/30

Quiz

Czas na quiz! Co wiesz o Elblągu?

2020-10-03

Zapraszamy Was do rozwiązania kolejnego quizu na temat Elbląga. Dzisiaj pytamy o różne tematy, które są związane z naszym miastem. Przyda się znajomość dat, wydarzeń i bardziej oraz mniej znanych miejsc w Elblągu. Życzymy Wam powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Magia liczb

2020-09-26

Liczby otaczają nas na każdym kroku. W quizie zapytamy was o liczby związane z naszym miastem. Ostrzegamy: łatwo nie będzie.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 5/12

Quiz

Czas na quiz. Co wiesz o Młynarach?

2020-09-19

Kiedy Młynary odzyskały prawa miejskie? Z jakimi miastami nawiązały współpracę? Co znajduje się w ich herbie? Odpowiedzi na te pytania będą potrzebne do uzyskania dobrego wyniku w dzisiejszym quizie, przygotowanym przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Młynarach. Co wiesz o Młynarach? Przekonaj się już teraz!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Czas na quiz. Co pamiętasz z minionego tygodnia?

2020-09-12

Co działo się w ostatnim tygodniu w Elblągu i regionie, o czym ważnym mówiły lokalne media? Zapraszamy Was do sprawdzenia się w quizie na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12

Quiz

Co wiesz o Pomorskiej Drodze św. Jakuba?

2020-09-05

Czy wiecie, że przez Elbląg przebiega Pomorska Droga św. Jakuba, która jest częścią gęstej siatki dróg św. Jakuba, oplatających całą Europę? W 1987 roku Rada Europy ogłosiła Drogę św. Jakuba (po hiszp. Camino de Santiago) pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym. Drogi te zaczęły tworzyć się w średniowieczu, gdy chrześcijanie z całej Europy zaczęli pielgrzymować do odnalezionego w IX wieku, grobu św. Jakuba Starszego. Współcześnie drogami św. Jakuba wędrują nie tylko chrześcijanie, ale również wyznawcy innych religii, a także osoby niewierzące. To droga otwarta dla każdego.  

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/14

Quiz

Co Ty wiesz o MOSiR?

2020-08-29

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu to organizator wielu wydarzeń sportowych w naszym mieście. Sprawdź co wiesz o tej instytucji i zawodach przez nią organizowanych.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/13

Quiz

Co Ty wiesz o Sierpniu 1980?

2020-08-22

Mija 40 lat od strajków w Stoczni Gdańskiej, które okazały się początkiem wielkiego ruchu społecznego pod znakiem Solidarności, przyczyniając się następnie do ustrojowych zmian w naszym kraju i Europie Wschodniej. Elbląg też był aktywnym uczestnikiem Sierpnia 80, dlatego dzisiaj właśnie sprawdzamy Waszą wiedzę na ten temat. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz! Co wiesz o elbląskim oddziale PTTK?

2020-08-15

Zapraszamy do sprawdzenia Waszej wiedzy o PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Życzymy powodzenia i nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem na Facebooku.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 6/12