UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Quiz

Czas na quiz. Czy wiecie co kryje się w lasach?

2018-08-18

I nie mamy tu na myśli wilka z bajki o Czerwonym Kapturku ani piernikowej chatki starej wiedźmy. Chodzi o wyjątkowe gatunki i przyrodnicze skarby, które można spotkać na terenach wokół Elbląga. A jest ich niemało. Jak dobrze je znacie?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/12

Quiz

Czas na quiz. Do woja marsz!

2018-08-11

15 sierpnia obchodzimy m.in. Święto Wojska Polskiego, więc temat quizu nasunął się nam automatycznie. Sprawdźcie, ile wiecie na temat historii i współczesności wojska stacjonującego w Elblągu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12

Quiz

Czas na quiz. Pamiętacie za czym stały tu kolejki?

2018-08-04

Generalnie za czasów PRL kolejki ustawiały się do większości sklepów. No, może mniejszy ruch odnotowywały sklepy z towarami luksusowymi, eksportowymi. Tam mogli zaopatrywać się ci, którzy dysponowali większą gotówką w krajowych PLN bądź dewizach. Zapach Pewexu pamięta zapewne wielu starszych elblążan. Młodszym pokoleniom warto przybliżyć historię lokalnego handlu.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/11

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskich placach i skwerach

2018-07-28

Skwerów i placów, które mają swoje nazwy lub patronów nie mamy w Elblągu zbyt wielu. Sprawdź, jak dobrze je znasz. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Przed piłkarskim sezonem

2018-07-21

Już w pierwszej kolejce II ligi w tym sezonie kibiców czekają wielkie emocje, bo Olimpia gra w Łodzi z Widzewem przy komplecie publiczności. Mamy nadzieję, że nasz quiz wiedzy o II lidze również dostarczy Czytelnikom sporych emocji. Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/15

Quiz

Czas na quiz: tu było, tu stało

2018-07-14

Sporą część z nich wyburzono, kilka przeniesiono w inne miejsce. Do dziś wielu wspomina je, nierzadko z sentymentem. Jak dobrze znasz budynki i obiekty, które przez wiele lat wplatały się w tkankę miasta?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o turystycznych szlakach?

2018-07-07

Wakacje to najlepszy czas na odkrywanie i zwiedzanie nowych miejsc. Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" zapraszamy do sprawdzenia swojej turystycznej wiedzy na temat najbliższej okolicy. Czy wiecie, jakie atrakcje czekają na Was na turystycznych szlakach? Powodzenia!

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 9/13

Quiz

Co Ty wiesz o atrakcjach turystycznych regionu elbląskiego?

2018-06-30

Wakacje i sezon w pełni, więc dzisiaj sprawdzimy Waszą wiedzę na temat turystycznych atrakcji regionu elbląskiego. Sprawdźcie, czy moglibyście wcielić się na przykład w rolę przewodnika?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/12

Quiz

Czas na quiz: co Ty wiesz o elbląskich zakładach pracy?

2018-06-23

Były namacalnym dowodem na gospodarczą potęgę Elbląga, w których zatrudnienie znajdowały setki, jeśli nie tysiące mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Do dziś, opisując niektóre budynki i miejsca, używa się ich nazw. Niektóre przetrwały, w zmienionej formie, inne nie. Elbląskie przedsiębiorstwa oraz zakłady pracy wciąż budzą sentyment i uśmiech na twarzy mieszkańców. Jak dobrze je znasz?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o elbląskiej PWSZ?

2018-06-16

W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obchodzi okrągły jubileusz istnienia. Główne uroczystości odbędą się w najbliższych dniach, a my już dzisiaj sprawdzamy, ile wiecie na temat elbląskiej uczelni. Gotowi?

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 10/15

Quiz

Czas na quiz: przeżyjmy to jeszcze raz

2018-06-09

W sezonie 2017/2018 żółto- biało- niebiescy wywalczyli szóste miejsce w tabeli. Przez ten czas raz szło im lepiej, a raz gorzej, ale jedno jest pewne: emocji nie brakowało. Sprawdź, ile wiesz o ostatnim sezonie Olimpii Elbląg.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 7/15

Quiz

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Mierzei Wiślanej?

2018-06-02

Jeszcze kilkanaście lat temu była częścią województwa elbląskiego, dzisiaj to Pomorze, ale nadal jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez elblążan w sezonie. Sprawdź, ile wiesz o Mierzei Wiślanej.

Średnia prawidłowych odpowiedzi: 8/12