UWAGA!

1 procent dla harcerzy

Elbląg, 1 procent dla harcerzy
(fot. Paweł Serocki)

Ci, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, mogą przekazać 1 procent swojego podatku na działalność elbląskiego hufca ZHP. Za w ten sposób pozyskane pieniądze prowadzone są szkolenia harcerskich liderów, warsztaty, dofinansowanie obozów i biwaków dla ubogich harcerzy, materiały programowe dla drużyn harcerskich i gromad zuchowych.

Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją pożytku publicznego, największą i najstarszą organizacją wychowawczą w Polsce. Każda osoba rozliczająca się z fiskusem może przeznaczyć 1 procent swojego podatku na ZHP.
     - Jesteśmy organizacją wychowawczą, która poprzez stwarzanie warunków do rozwoju młodych ludzi wychowuje aktywnych obywateli - mówi phm. Karolina Ciechorska, szefowa Harcerskiej Służby Informacyjnej elbląskiego hufca ZHP. - Przykładem tego są coroczne liczne akcje: WOŚP, Festyn „W Krainie Króla Piegusa”, Betlejemskie Światełko Pokoju, Nieobozowa Akcja Zimowa i Letnia. Nasze działania nie są finansowane przez budżet państwa. Pozyskiwanie środków to duża część naszej pracy - czasu, który mógłby przełożyć się na lepszą jakość inicjatyw wychowawczych i imprez przez nas organizowanych.
     Każdy podatnik może wesprzeć działalność zarówno elbląskiego hufca, jak i poszczególnych drużyn harcerskich. Dzięki chwili czasu poświęconej na dodatkowe formalności (finansowo to nic nie kosztuje) można sprawić, że praca instruktorów, będzie poświęcona tylko wychowaniu, a nie walce o środki na funkcjonowanie harcerskich programów.
     - Chcemy przy tym zaznaczyć, że nieważna jest kwota, ale ilość osób popierających nasze działania - dodaje Karolina Ciechorska.
     Więcej informacji na temat procedury przekazywania 1 proc. na ZHP, jak i wydatkowania pieniędzy w poprzednich latach, można znaleźć na stronie www.zhp.elblag.pl.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hufiec miał wczoraj zmasowaną akcję 1% na rogu 1Maja i Hetmańskiej! Przechodziłam 3razy i dostałam 3 ulotki ZHP. Ulotki... Reklama dżwignią sukcesu
 • Oj troche tam wczoraj zadziałaliśmy. Szkoda, że nawet jednej fotki tu nie ma. Pamiętajcie 1% to tak niewiele. Im więcej ludzi wpłaci, tym większe szanse na to, że chociażby nasze miasto będzie mogło coraz częściej spotykaćna mieście tak miłe i ciekawe niespodzianki jak wczoraj.
 • Wczoraj się działo, czas tak szybko zleciał. Dzieki takiemu działaniu można wiele zyskać.Wielu ludzi zatrzymywało się patrzyło się, pytało sie o co chodzi. Dzięki takim akcją dotarlismy do wiekszej części społeczeństwa.Mam nadzieję, że takich akcji będzie więcej.:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kargulka(2007-03-22)
 • Nie wyrzucajcie pieniedzy w bloto - przekazcie 1% na Olimpie! ZHP to juz nie ta sama organizacja co kiedys, poza tym oni nie robia nic pozytecznego dla miasta...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arnold(2007-03-22)
 • Moim zdaniem na ten jeden procent o wiele bardziej zasługuje hospicjum albo jakaś fundacja pomagająca potrzebującym... Byłam w harcerstwie.. oczywiście nauczyłam się wielu potrzebnych rzeczy.. ale nie sądzę, żeby były potrzebne do tego jakieś pieniądze z zewnątrz... Więc, naprawdę przeznaczcie ten procent na jakiś szczytniejszy cel...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yoostynka(2007-03-22)
 • Też mam wrażenie że harcerze nie robią ostatnio nic innego tylko zbierają kaskę... na co...?? kto to wie?? wszędzie czy to ulica , czy sklepy.. wszędzie harcerze zbierają kasę..
 • W Elblągu jest ponad 30 organizacji pożytku publicznego, na które można przekazać 1% podatku. Może ZHP zamiast namawiać ludzi do oddania na nich tych pieniędzy za pomocą bezpośrednich artykułów pokazałoby w praktyce, że warto?
 • Przykro pisać ale harcerze nie robią nic na rzecz innych.. to nie te czasy..
Reklama