UWAGA!

16. Pułk Logistyczny świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości

 Elbląg, 16. Pułk Logistyczny świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości
(fot. Agata Janik)

W 16. Pułku Logistycznym odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. – Czcimy dziś pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo – wolne, silne, niezależne. Państwo, które powstało z marzeń i krwi Polaków – mówił ppłk Jakub Tokarz, zastępca dowódcy 16plog. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i awansów.

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów. Logistycy uczcili 103. rocznicę tego wydarzenia uroczystym apelem na placu w kompleksie koszarowym przy ul. Łęczyckiej. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi na maszt, głos zabrał zastępca dowódcy 16. Pułku Logistycznego ppłk Jakub Tokarz:

– Ojczyzna odradzała się jak mityczny feniks z popiołów dzięki zaangażowaniu jej obywateli – przypomniał. – Dokładali oni wszelkich starań, by rosła w siłę polityczną, militarną, ekonomiczną, kulturalną, by stała się też bezpieczną przystanią w sercu Europy.

Zastępca dowódcy mówił również o pamięci o bojownikach o wolność w kraju i poza jego granicami:

– Dziś wspominamy datę 11 listopada 1918 r. i bohaterów, którzy historię Rzeczypospolitej zapisali własną krwią. „Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa pamięć o nim” – my, żołnierze 16. Pułku Logistycznego, pamiętamy o bohaterach poległych w służbie Ojczyzny. Także o naszych kolegach, którzy zginęli podczas misji w Iraku – o kpr. Andrzeju Zielke i kpr. Krystianie Andrzejczaku.

Ppłk Tokarz wskazał również na zadania, jakie żołnierzom stawia teraźniejszość:

  Elbląg, 16. Pułk Logistyczny świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości
(fot. Agata Janik)

– Dziś życie postawiło przed nami zadania związane z obroną wschodniej granicy państwa – mówił ppłk Jakub Tokarz. – Realizujemy je na najwyższym poziomie, wykazując się determinacją, opanowaniem, zaangażowaniem i hartem ducha. W niesprzyjających, ciężkich warunkach swoją postawą potwierdzamy gotowość do obrony i ochrony Rzeczypospolitej i jej obywateli.

Uroczysty apel był również okazją do wręczenia żołnierzom odznaczeń państwowych oraz awansów. Wszystkim zebranym ppłk Jakub Tokarz życzył satysfakcji ze służby i pracy, spełnienia marzeń, a także zdrowia, o które szczególnie w czasie pandemii powinniśmy się troszczyć. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

kpt. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16plog
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A zdjęcia gdzie ??
 • Na stronie 16 Pułku Logistycznego. .. .widziałem ładne Pani Agato szacun. ..
 • @żołnierz 9999 - Dziękuje Krzysiu
 • Jaka tam niepodległość. .. Rząd na pasku satanistycznych elit wraża eko-terror, segregacje sanitarna, stopniowo likwiduje gotówke itp. Mam zadanie: wyszukać statystyki zakażeń na google wpisujac haslo "Covid cases"-> wyskoczy interaktywny wykres -> porównać dowolny okres rok do roku w krajach gdzie cała populacja już jest po terapii genowej. Zrobiłem analize danych dla dnia 10 LISTOPADA rok do doku. Wielka Brytania: rok temu tj. przed szprycami mieli 20 412 a obecnie po zaszprycowaniu całej populacji w dniu 10 lis 2021 mają 39 325 zakażeń (2-krotny wzrost zakażeń). Niemcy: rok temu 26 547 a obecnie 51 077 (dwukrotny wzrost i przy okazji te 51 tys to ich rekord wszechczasów). Austraia rok temu 6 120 a obecnie 11 398.Holandia rok temu 4 667 a obecnie 12 648 (prawie 3-krotny wzrost r-d-r); Singapur swiatowy lider w zastrzykach: rok temu mieli 9 zakażeń, obecnie uwaga 3 481 (czyli 38krotny wzrost). Już zrozumieliście jak bardzo okłamywano Was obiecując 95% skuteczność w redukowaniu TRANSMISJI ? Codziennie przez cały rok 2020 w TVN, TVP i Polsacie chełpili się tą cyfrą 95% i podawali na dowód badania pfizera i tej słynnej próbki 40 000 probantów. Tymczasem prawdziwi naukowcy jak Geert Bossche ostrzegali od samego początku że te preparaty mRNA przyniosą odwrotny skutek i zwiekszą zakażalność.
 • Nepotyzm. . Hashtagi: #Suenjsa87@wp.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Sand87(2021-11-12)
 • Pułk Logistyczny brawoo coś się dzieje bo jakoś o Pułku wsparcia cichoooo. Coś się tam w ogóle dzieje czy tylko 7/30-15/30 i przelew raz w miesiącu.
Reklama