UWAGA!

21. Finał WOŚP w Kamionku Wielkim

 
Elbląg, 21. Finał WOŚP w Kamionku Wielkim
fot. nadesłana

Wychowankowie MOW w Kamionku Wielkim po raz kolejny udowodnili, że ich serca otwarte na niesienie pomocy innym. Po raz drugi włączyli się w zbiórkę pieniędzy na na fundację Jurka Owsiaka. Zachęceni zeszłorocznym sukcesem postanowiliśmy pójść krok dalej i udało się - orkiestra po raz pierwszy zagrała na terenie w naszej placówki.

Od rana, chłopcy pod opieką wychowawców Mileny Chryściuk i Mateusza Gagjew kwestowali pod jednym z elbląskich supermarketów. Z każdą minutą puszki zapełniały się po brzegi a serdeczność ludzi i ich hojność wielokrotnie nas zaskakiwały. Orkiestra grała cały dzień i atrakcje czekały również w Kamionku. W porozumieniu z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowano loterię fantową, aukcje a także sprzedaż kawy, herbaty oraz przepysznych wypieków przygotowanych przez gospodynie. Wychowankowie też ofiarowali coś od siebie. Na aukcji licytowane były przedmioty wykonane przez chłopców podczas zajęć plastycznych. Zatroszczyliśmy się, aby zapełnić ośrodkową aulę. W tym celu przeprowadziliśmy akcje informacyjną na terenie wsi zapraszając mieszkańców do otwarcia swoich serc oraz portfeli. No i zaczęło się. Organizatorzy zatroszczyli się o miłą i wesołą atmosferę wprowadzając zebranych w miły nastrój.
       Równo o 15 szkolny zespół muzyczny rozpoczął koncert rozgrzewając przybyłych. Kolejnym punktem imprezy były pokaz pierwszej pomocy. Przybyli goście mogli przećwiczyć pierwszą pomoc na przygotowanych fantomach. Przez cały czas można było losować przedmioty oraz kupować wyśmienite ciasta a także najlepszą zupę na świecie  - grochówkę. Następnie kolejny zespół muzyczny z naszej placówki zaprezentował swój program. Głównym punktem imprezy była licytacja przygotowanych przedmiotów. Chęć wsparcia naszej akcji sprawiła, że artykuły sprzedawały się doskonale. Prawie każdy przedmiot znalazł swego nabywcę, szczególnie tort przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, o który była zacięta walka i właśnie on uzyskał największą wartość.
      

 


       Nasi wolontariusze nie próżnowali. Po imprezie w Ośrodku udaliśmy się do Elbląga dalej kwestować. Spontaniczność ludzi, a także ich otwartość na niesienie pomocy potrzebującym serdecznie nam się udzieliła. Momentami byliśmy oblegani przez darczyńców i potok pieniędzy wydawał się nie mieć końca. 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się dla nas wielkim sukcesem. Podwoiliśmy zeszłoroczną zbiórkę i w sumie przekazaliśmy na konto WOŚP 5362,04 zł.
       Pragniemy podziękować naszym wolontariuszom oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcje a także tym, dzięki którym uroczystość mogła się odbyć. Wielkie Dzięki.
       Siema za rok.
       Nasi wolontariusze: Łukasz Kirko, Arkadiusz Marcyniuk, Dawid Pieper, Patryk Stadnicki, Kamil Świątkowski, Emil Nogala, Grzegorz Piórkowski, Mariusz Krasowski.
      
       Udział WOŚP jest elementem projektu realizowanego w naszej placówce: Comenius Wolontariat droga do aktywnego obywatelstwa.

      

Jerzy Sukow, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama