UWAGA!

21. Opłatek pojednania

 
Elbląg, 21. Opłatek pojednania
fot. st. chor. Sławomir Tessar

20 stycznia Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Stanisław Olszański uczestniczył na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej oraz środowisk kombatanckich Elbląga w 21. Opłatku Pojednania.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych województwa warmińsko-mazurskiego, administracyjnych naszego miasta oraz duchowieństwo, kombatanci a także przedstawiciele życia gospodarczego i społecznego naszego regionu.
       Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, gdzie bezpośrednio po mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablica poświęconą kresowianom – ofiarom totalitaryzmu stalinowskiego i hitlerowskiego.
       W trakcie części oficjalnej spotkania wręczone zostały odznaczenia i medale pamiątkowe oraz inne formy podziękowań. Generał Olszański powiedział w swoim wystąpieniu m. in. – „zarówno ja jak i wszyscy poprzedni i obecny Dowódca 16 PDZ oraz żołnierze naszej dywizji, zawsze współpracowaliśmy z organizacjami i środowiskami kombatanckimi naszego miasta i regionu. I zawsze na pomoc i życzliwość wojska i 16 PDZ organizacje mogą liczyć zarówno w Elblągu jak i w miastach, w których nasze jednostki stacjonują.”
       Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia noworoczne. 21. Opłatek Pojednania zakończył uroczysty obiad.
      
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama