[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami

Elbląg, Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami

21 maja w godz. 18 - 20 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie z Adamem Bodnarem, rzecznikiem praw obywatelskich z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych w Elblągu.

Dlaczego warto na nie przyjść?
       Spotkania z RPO nie mają charakteru wykładu czy przemówienia – Adam Bodnar po prostu słucha ludzi i uważnie notuje ich problemy. Tu każdy może zabrać głos.
       Rzecznik jest ministrem konstytucyjnym, ale szczególnym - takim, którego zadaniem jest sprawdzanie, jak realnie działa prawo ustanowione w Warszawie. Głównym źródłem wiedzy dla rzecznika są skargi przysyłane do Biura. Jednak dla Adama Bodnara to za mało, dlatego zaproponował unikalny w skali kraju program jeżdżenia po kraju i spotykania się z ludźmi na miejscu, słuchania ich, pytania o problemy.
       Rzecznik słucha i notuje. Notuje też jego ekipa (rzecznik nie przyjeżdża sam, bo nie da się niczego zrobić w pojedynkę). A jeśli ludzie nie wiedzą, od czego zacząć, pyta:
       Kiedy odjeżdża ostatni autobus szkolny?
       Jak daleko jest do lekarza, do urzędu – czy trzeba mieć samochód osobowy, by tam dotrzeć?
       Jak sobie radzą osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie?
       Czy nie pojawiły się kłopoty związane z nowymi inwestycjami?
       Czy nowa droga nie jest uciążliwa? Czy nie ma gdzieś w okolicy wysypiska odpadów o nieznanym pochodzeniu?
       Czy ludzie wiedzą, jak pytać władze o lokalne sprawy korzystając z prawa do informacji publicznej?
       Jak sobie radzą ojcowie po rozwodach? Czy mogą utrzymywać kontakty z dziećmi?
       Jak wygląda sytuacja szkoły i nauczycieli po strajku?
      
       Spotkania odbywają się bez udziału władz lokalnych, ale każdego dnia na stronie internetowej RPO zamieszczamy relację z wyliczeniem, jakie problemy zgłosili mieszkańcy. Władze i media mogą z niej korzystać. Wartością dodatkową spotkań jest kontaktowanie ze sobą działaczy i wzajemne informowanie się o fantastycznych inicjatywach, które powstają w naszym kraju, bo jak ludzie z Bogatyni mają dowiedzieć się o tym, co wymyślili ludzie w Jarosławiu? A ci z Węgorzewa o pomysłach Śremu?
      
       Co należy zrobić aby wziąć udział w spotkaniu?

       Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść.
       Jeśli chcieliby Państwo jeszcze przed spotkaniem podzielić się swoimi przemyśleniami, uwagami lub zgłosić konkretny problem, na który chcecie Państwo zwrócić uwagę rzecznika praw obywatelskich, to zachęcamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza:
       https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-w-Warmia-Mazury
       lub mailowo: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl
       albo telefonicznie: (22) 55 17 989 (w poniedziałek-piątek, w godz. 7-15)
       Zapraszamy
      
biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • po co? będzie dalej jątrzyć i gadać kodorastowe głupoty? won z miasta na rogatkach obrzucić zbukami i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  8
  kreciol(2019-05-10)
 • tak jest obrzucic jajkami i kopa zasadzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  wiceminister(2019-05-10)
 • Mam i ja pytanie, dlaczego Tusk zabrał nam kasę z OFE i kiedy za to beknie. I czy można coś na temat VAT. ..
 • Dlaczego nie są blokowane te jątrzące komentarze, które mogły powstać tylko w chorych umysłach. Ten typ komentarzy to hańba cywilizacyjna naszego narodu.
 • Instytucja ombudsmana jest bardzo potrzebna ale ten pan ma niestety wyraźne ciągoty polityczne, niestety. ..
 • MariuszLewandowski-Fc Panowie z Amebami na mózgi się zamienialiście ? Urząd rzecznika na rolę kontrolną i zawsze powinna go obsadzać opozycja parlamentarna właśnie po to żeby ciosał kołki na głowie każdej władzy wykonawczej Zbukami to obrzuć sam siebie bo coś ci się pokręciło a wiceministrowi to sam mogę kopa zasadzić. Ciągoty polityczne Pana Bodnara są w jego pozycji zaletą ja natomiast uważam że skuteczność i skala działania niestety nie jest adekwatna do potrzeb. Pytań uwag i problemów jest sporo więc lekko gościom nie będzie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  8
  MariuszLewandowski-Fc(2019-05-12)
 • Bodnar przyklepuje wszystko co jest szkodliwe dla Polski i dla zwykłego obywatela a broni kliki-układu wzajemnej adoracji, to jest typowy zadaniowany aparatczyk partyjny. Wzbudza obrzydzenie i odrazę, wydmuszka moralna.
 • Właśnie czemu Twój jest widoczny, odejdź w milczeniu.
 • Ciągoty to ty masz chyba do niego.
 • Urząd rzecznika nie ma żadnej roli kontrolnej, od tego jest NIK z panem Kwiatkowskim na czele. o podobnej co prawda mentalności, co pan Bodnar. A mianowicie o ogromnym apetycie na zostanie politykiem. Rzecznik reagować powinien na każdy przypadek łamania praw obywatelskich, łącznie z obrazą uczuć religijnych, a tych w naszym kraju wyjątkowo nie brakuje. Jeżeli ktoś uważa, że " ciągoty polityczne polityczne są na tym stanowisku zaletą, to albo jest gimnazistą, albo jeszcze nie dorósł do zabierania głosu na forum społecznym. Rzecznik obywatelski ma być czysty, niezależny tak jak żona cezara. Nawet jeśli nazywa się się Tusk. Co do pytań do pana Bodnara, to będą, to pytania o niczym konkretnym, bo na pytanie - dokąd ta droga prowadzi ? najlepiej wiedzą w zarządzie drug i mostów w Elblągu. A na pytanie - kiedy odjeżdża ostatni autobus szkolny ? - odpowie chętnie dyrektorka szkoły. Zatem, przyjazd tego pana do naszego miasta jest tylko zwykłą grą polityczną, ale elblążanie nie dadzą się na takie " sztuczki " nabrać. Chyba, że przyjedzie do nas " Sztukmistrz z Lublina ", a to zupełnie coś innego. Ten z Lublina jest dużo ciekawszy od tego ze Warszawy. Bardziej prawdziwy.
 • @mieszkaniec. - Miałem zamiar napisać o bodnarze pare słów ale Pan napisał wszystko co warto o tym napisać! Popieram tekst w 100% Panie mieszkaniec.
 • MariuszLewandowski-Fc Imć mieszkaniec pisze chyba z Kocborowa. Rzecznik i Prokurator Generalny mają prawo wnieść skargi kasacyjne od prawomocnych wyroków sądowych co oznacza że jest niezależnym od Rządu organem kontroli sądownictwa. Twierdzenie że ktoś może być "jak żona Cezara" jest dziecinnym idealizmem albo snem wariata - szczególnie gdy wyboru dokonują politycy w ławach sejmowych. Rzecznika Praw Obywatelskich w obronie przed dyskryminacją - na Yutubie - opinie uczestniczek takiego spotkania w Gdańsku. Przykłady pytań są kretyńskie - tu zgoda, ale nikt inteligentny nie traktuje ich poważnie. Ale zapewne Coperfild potrafi robić większe cuda. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  MariuszLewandowski-Fc(2019-05-12)
Reklama